Kimmel kvartāls — DO Architects

Otru trešo vietu Kimmel kvartāla konkursā izcīnīja Viļņas biroja DO ARCHITECTS darbs, kurš līdzīgi citiem tiecas radīt harmonisku kompleksu, kurā vēsturiskās ēkas papildinātu mūsdienu apbūve, būtu intriģējoša publiskā telpa ar diviem pagalmiem, taču atšķirīgais ir kvartāla plašais atvērums pret Valdemāra ielu.

19. gadsimtā būvētā Kimmel alusdarītava ir kā sala Rīgas centra dzīvojamo namu izplatījumā. Mūsdienīgi interpretējot un pārveidojot šo vēsturisko Rīgas rūpniecības kvartālu, tiktu atjaunota pilsētas unikālā telpiskā kvalitāte. Veco un jauno formu sintēze ļauj radīt harmonisku kompleksu, kas atspoguļotu un bagātinātu īpašo pilsētas raksturu un siluetus.

Valdemāra iela virzienā no vecpilsētas uz perifēriju centra atklāj pilsētas attīstības vēsturi, — no blīviem perimetrāli slēgtiem centra kvartāliem uz arvien elastīgākiem, brīvākiem tālākajā daļā. Jaunais Kimmel kvartāls ietver abus šos raksturus, atspoguļojot vēsturisko attīstību, gan arī šodienas atvērtību.

Vēsturiskās ēkas kvartālā spēlē nozīmīgu lomu un ir rūpīgi iekļautas jaunajā apbūvē. Vēsturiskais pagalms ir pārveidots, kļūstot par publisku laukumu. Vēsturiskā ielas ainava tiek rūpīgi kopta — kvartāla mala tiek saudzīgi atvērta, gan papildināta ar izteiksmīgu stūra ēku.

Kvartāla plāns rūpīgi kopj un papildina raksturīgo «urbānās salas» kompozīciju, veidojot divus pusnoslēgtus pagalmus, vienā no tiem dominē vēsturiskā apbūve, otrajā — jaunā. Komplekss pret Valdemāra ielu paveras ar biroju ēku galvenajām ieejām, ar restorānu pagalmu (foodcourt), konferenču centru, ieejām veikalos un pazemes stāvvietās. Pagalmi ir projektēti atvērti, aicinoši — vietas, kas domātas gan kvartāla biroju darbiniekiem, gan citiem pilsētas iedzīvotājiem.

Autori: DO ARCHITECTS — Gilma Teodora Gylytė, Karolina Čiplytė, Martynas Šeškas, Vytautas Lelys, Eglė Varapeckytė, Gerda Nevulytė, Domantas Baltrūnas, Gediminas Aismontas, Motiejus Vyšniauska

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
1
0
Lūdzu, komentējietx