K.Barona iela 54/58 — Balta Istaba

Konkursā par biroju un dzīvokļu ēku Rīgā, Barona ielā 54/58 projekts, ko izstrādājuši arhitekti no biroja Balta istaba dalīja 2./3. vietu. Gruntsgabala plānojumu rosinājis apkārtējo ēku pretuguns mūru un gaismas pagalmu novietojums.

Apjomu kārtojums

Būvapjomu izvietojumu zemes gabalā nosaka apkārtējo ēku pretuguns mūru un gaismas pagalmu novietojums. Jaunie apjomi organizēti tā, lai pēc iespējas izmantotu iespēju bloķēties pie kaimiņu esošajiem pretuguns mūriem un atstātu bez apbūves pagalmu daļas, kā arī dotu vadlīnijas loģiskai un sakārtotai perspektīvajai apbūvei kaimiņu zemes gabalos.

Šādi veidojas kompozīcija ar galveno būvapjomu, paralēlu Kr. Barona ielai pagalma dziļumā (7 stāvi), ielai pieguļošu apjomu (3 stāvus augstu ielas pusē ar dzegas atzīmi +11,10m un diviem jumta stāviem) un brīvu priekšpagalmu, kas rada telpisku distanci no esošās koka ēkas kaimiņu gabalā Barona 56 (t.s. «krišnu» māja). Rodas dzīvojamai funkcijai pietiekosi plaša un atvērta pagalma vide.

Akcentējas reprezentatīva dziļākās ēkas fasāde, ieejot iekšpagalmā no Barona ielas caur plašu atvērumu pirmā stāva līmenī. Šī ieejas ass turpināta arī iekšpagalma mājā kā galvenā ieeja iedzīvotāju vajadzībām, vedot uz gaišu iekšējo komunikāciju zonu (iekšpagalmu) ar divām kāpņu telpām un panorāmas liftiem. Dzīvokļi grupēti ap divām paralēlām galerijām — koridoriem, kas nav izplatītas Latvijā, bet būtu pieņemamas un interesantas iedzīvotāju savstarpējai komunikācijai, iztēlojoties atbilstošu potenciālo pircēju kontingentu.

Fasādes

Kr. Barona ielas fasāžu posms apskatāmajā kvartālā veido simetrisku kompozīciju ar piecstāvu apjomiem Stabu un Ģertrūdes ielu stūros. Projektējamais zemes gabals, skatoties kopumā, kvartāla fasāžu notinumā atrodas pa vidu, līdz ar to fasādēm tiek piemērots pamatā simetrijas princips. Ņemot vērā apkārtējās koka apbūves «plakano» un neizteiksmīgo siluetu, uzskatām par pamatotu apzinātu silueta veidošanu projektējamai ēkai, kas veikts ar divām jumta izbūvēm, tā sasaucoties ar Stabu un Ģertrūdes ielu stūros esošo ēku silueta līniju.

Fasāžu arhitektūra turpina esošo vides mērogu un apkārtējai apbūvei raksturīgās iezīmes, proti, fasāžu ritms, logailu dalījuma izteiktā vertikalitāte. Fasāžu apdarē tiek izmantots koka dēlīšu apšuvums tumši brūnā tonalitātē. Logu ailas akcentētas ar košas tonalitātes aprāmējumiem un logu slēģiem. Logu ailas izteikti vertikālas, sasaucoties ar blakus esošo ēku ritmu.

Plānojums

Galvenajā būvapjomā dzīvokļi grupēti ap divām paralēlām galerijām — koridoriem. Tipveida dzīvojamā stāvā (sākot no 3.stāva) plānoti dažādu platību dzīvokļi, kas orientēti galvenokārt gar Barona un Čaka ielu pusēm. Dzīvokļu platība 45—120 kv.m ar dažāda plānojuma variantu iespējām. Daļai dzīvokļu paredzētas izejas uz nelielām lodžijām pagalma pusē. Ēkas augšējā stāvā stāvā plānoti penthouse dzīvokļi ar atvērtā tipa plānojumu.

Labiekārtojums

Paredzēts pagalmu izveidot atraktīvu un cilvēkiem pieejamu un patīkamu, radot dzīvojamai funkcijai un noskaņai atbilstošu labiekārtotu vidi. Pagalms iesedzams ar betona bruģakmens un tonētu betona plākšņu ritmizētu zīmējumu, kurā ieejas dzīvojamās mājās akcentētas ar spilgtākas tonalitātes betona segumu fragmentiem. Pamīšus — koku stādījumi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Riekstiņš

pietrūkst SWAT analīzes!

ōma

nu dien smuka lupatu sedziņa 🙂

Gizzzmo

heh! prikolna 🙂 redz professionalu 3d roku 😉

Riekstiņš

pietrūkst SWAT analīzes!

ōma

nu dien smuka lupatu sedziņa 🙂

Gizzzmo

heh! prikolna 🙂 redz professionalu 3d roku 😉

6
0
Lūdzu, komentējietx