Ģipša fabrikas otrā kārta

Dzīvojamā ansambļa apbūves otrā kārta nobeidz bijušo Ķīpsalas Ģipša fabrikas rekonstrukcijas kvartālu Daugavas krastā ar 60 dzīvokļiem ap diviem pagalmiem. Ansamblis risināts industriālās arhitektūras valodā, manifestējot dzīvesveidu loftā un četru toņu ķieģeli kā materiālu, kas universāli lietots gan ārtelpās, gan kāpņu telpu un dzīvokļu interjeros.

Ģipša fabrikas otrās kārtas rekonstrukcijas projekta priekšlikums ir Pirmās kārtas loģisks turpinājums. Projekta mērķis ir bijis nobeigt bijušās Bēma ģipša fabrikas pilsētbūvniecisko un arhitektonisko ansambli. Otrā kārta  paredz gan esošo vērtīgo ēku renovāciju, gan piesaka ievērojamu jaunās arhitektūras apjomu integrēšanu Daugavas kreisā krasta ainavā, gan kopējā Fabrikas ansambļa tēla kontekstā. Ģipša fabrikas ansamblis manifestē industriālās ķieģeļu arhitektūras reabilitāciju un humanizāciju. Lofta princips kodēts gan ansambļa kopējā kompozīcijā, gan atsevišķo dzīvojamo vienību uzbūves dramaturģijā. Tie ir meklējumi jau jaunas paaudzes dzīves telpas versijām apartamentiem fabrikā.

Ansamblis sastāv no četrām celtnēm: Vecās mājas, četrām villām, Ogļu ielas mājas un Sarkanās mājas. Ēkas grupētas ap diviem iekšējiem pagalmiem, kas veidoti kā zaļi dārzi. Ansambļa krāsas ir dzeltenā, sarkanā un melnā, un to variācijas un kombinācijas caurvij  kopējo tēlu. Fabrikā izmantoti Beļģijā speciāli projektam ražoti ķieģeļi, kas izmantoti arī dzīvokļu interjeros. Visi dzīvokļi plānoti pārdodami vai izīrējami ar pilnu apdari kā dizaina dzīvokļi. Visās celtnēs iebūvēti lifti.

Ģipša fabrikas 2. kārta

Ķīpsala, Balasta dambis 72

Zaigas Gailes birojs
Arhitekti: Zaiga Gaile, Liene Griezīte, Iveta Cibule, Dāvids Moeds, Ingmārs Atavs, Agnese Sirmā, Zane Dzintara, Ineta Solzemniece-Saleniece, Dāvis Gasuls
Piedalījās: Andra Šmite, Māris Līdaka, Liene Zemīte, Gints Lūsis-Grīnbergs

Pasūtītājs: SIA Domuss

Projekts: 2004 — 2013
Būvniecība: 2006 — 2013

Kopējā zemes platība: 5022 m²
Apbūves laukums: 3256 m²
Dzīvokļu skaits: 62
Dzīvokļu kopējā platība: 7807m²
Pagrabs: 4300 m²
Autostāvvieta pagrabā: 80 mašīnām

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx