Dzīvojamais komplekss Čiekurkrasti

Projekta priekšlikums paredz brīvstāvošu mazstāvu dzīvojamo un atpūtas kompleksa izbūvi Mazā Baltezera krastā, aptuveni 10 kilometrus no Rīgas. Kompleksu Čiekurkrasti veido trīs brīvstāvoši tīsstāvīgi apjomi un pazemes stāvs, kas savieno virszemes korpusus. Primārais ― jaunā būvapjoma integrācija vidē. MIPIM Architectural Review nākotnes projektu balva 2008 par izcilību dzīvojamo ēku kategorijā. Arhitekti: AB3D

Virszemes apjomos paredzēts izvietot 50 dzīvokļus. Katram dzīvoklim paredzot lodžiju vai terasi, vai arī lielākiem dzīvokļiem — abus, nodrošinot ikviena dzīvokļa iemītniekam patīkamu atpūtas vietu svaigā gaisā, kā arī skatu uz Mazo Baltezeru. Pagrabstāvs ar apzaļumotu pārsegumu paredzēts kā savienojošais elements virszemes korpusiem, nodrošinot tā integrāciju vidē. Atklājot pagrabstāva ārsienu, kas vērsta pret ezeru, veidots pievilcīgs skats uz ezeru publiski pieejamām telpām.

Pazemes līmenī atradīsies 80 automašīnu autostāvvietas dzīvokļu iedzīvotājiem, sporta un rekreācijas komplekss un publiski pieejams restorāns. Ēkas arhitektoniskais veidols projektēts, ņemot vērā apbūvei paredzētā gruntsgabala dabas estētiskās iezīmes. Jaunā būvapjoma integrācija vidē bija primārais uzdevums. Gruntsgabala brīvo teritoriju paredzēts labiekārtot, veidojot patīkamu pastaigas vietu, bērnu rotaļu laukumu, krastmalā ierīkojot pludmali, kā arī saglabājot lielāko daļu esošo koku. Fasāžu apdarēs paredzēts izmantot augstvērtīgus materiālus — dabīgā koka apšuvumu, tonētu stiklu, krāsotu apmetumu.

Galvenie rādītāji:

Gruntsgabalu laukums — 12 080 kv.m
Projektējamās būves apbūves laukums — 2 824.6 kv.m
Projektējamās būves stāvu platība — 7 989.72 kv.m
Apbūves blīvums — 23.38 %
Apbūves intensitāte — 66.14 %
Brīvā teritorija  — 8 955.14 kv.m

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
zivtiņa

Un, kā ar plūdiem reizi simts gados? Man ir aizdomas, ka teritorija regulāri uzplūst jau katru gadu. Starptautiskie atzinības paudēji jau nezināja, ka Latvijā mēdz būt plūdi reizi simts gados….

zivtiņa

Un, kā ar plūdiem reizi simts gados? Man ir aizdomas, ka teritorija regulāri uzplūst jau katru gadu. Starptautiskie atzinības paudēji jau nezināja, ka Latvijā mēdz būt plūdi reizi simts gados….

2
0
Lūdzu, komentējietx