Biroju nams pie Hanzas perona

Šovasar blakus Hanzas peronam tika uzsākti jaunas biroju ēkas būvdarbi, striktāk iezīmējot plānotā finanšu un darījumu centra New Hanza city attīstību, — tā ir pirmā daudzstāvu ēka šai teritorijā, kas aptver 24,5 hektārus bijušās Rīgas Preču dzelzceļa stacijas vietā, kvartālā starp Hanzas, Pulkveža Brieža, Skanstes un Sporta ielām. Biroju nama projekta autori ir MARK arhitekti, un projekta koncepcija izstrādāta pamatojoties uz pasūtītāja Pillar Development 2019. gadā rīkotā kvartāla apbūves vīzijas konkursu.

Apjoma kompozīcija

Ēkas būvapjomu veido vizuāli atdalīti, tomēr funkcionāli savienoti trīs apjomi. Biroju ēkas korpusi veidoti viengabalaini, taisnstūra formās, par prioritāti izvirzot racionālu un ekonomiski pamatotu būvapjomu. Divi Hanzas ielai tuvākie korpusi paredzēti sešu stāvu augstumā, savukārt trešais korpuss — 12 stāvu augstumā. Šāda apjomu kompozīcija iezīmē arī turpmāko teritorijas attīstības virzienu, — New Hanza teritorijas ziemeļu daļā paredzēta apbūve līdz pat 21 stāva augstumam. Blakus ēkai kā atsevišķš lineārs apjoms plānotas divlīmeņu velonovietnes ar ažūru metāla lameļu apdari.

Funkcionālā uzbūve

Pret Mihaila Tāla un Hanzas ielām vērstā pirmā stāva daļa ir atvēlēta komerctelpām un ēkas kopējam vestibilam. Ēkai paredzēta viena centrālā ieeja no Tāla ielas, tā ir uzsvērta ar iedziļinājumu un ved uz ēkas centrālo vestibilu. Vestibils funkcionāli ir savienots ar pirmajā stāvā paredzētajām komerctelpām, kā arī no vestibila vizuāli uztveramām kāpņu telpām.

Sākot no ēkas otrā stāva, paredzēti atvērtā tipa biroji. Ēkai paredzēti divi vertikālo komunikāciju bloki, kuri veido stinguma kodolus ēkas telpiskās noturības nodrošināšanai. Pagrabstāvā un daļā pirmā stāva paredzēta autostāvvieta un tehniskās telpas, tai skaitā velosipēdistu ģērbtuves.

Fasāžu apdare

Ēkas pirmā  stāva ārsienas veidotas monolīta dzelzsbetona konstrukcijās ar pilnu ķieģeļu apdari. Savukārt no 2. līdz 12. stāva fasādes veidotas no konstruktīviem, rūpnieciski ražotiem sienu paneļiem ar zāģētu 20 mm un 50 mm biezu ķieģeļu apdari. Fasāžu apdarē izmantoti trīs dažādu toņu ķieģeļi — pirmais stāvs vizuāli apvienots ar melna ķieģeļa apdari, savukārt korpusu 2.–12. stāva apdarē paredzēti gaiši un tumši pelēki ķieģeļi.

Fasādes paneļos paredzēts integrēt logu noēnošanas žalūzijas. Noēnojuma risinājums ar izvelkamu noēnojuma sistēmu projektēts arī 1. stāva vitrīnām. Pirmā stāva galvenā un komerctelpu ieejas veidotas kā fasādes ierāvumi ar augstvērtīgu materiālu apdari — misiņa lokšņu panelējums fasādē un ozola masīvkoka durvis.

Vide

New Hanza teritorijas koncepcija paredz kvartālā veidot atvērtu un apstādījumiem bagātu publisko ārtelpu, ar labvēlīgu mikroklimatu un gājējiem un riteņbraucējiem drošu, ērtu infrastruktūru. Jaunveidojamās Mihaila Tāla ielas pusē gar birojēkas fasādi paredzēta plata gājēju ietve, kuru no ielas nodala apstādījumu josla ar kokiem un puķudobēm, ar kabatām soliņiem un velonovietnēm

Biroju ēka Mihaila Tāla ielā 1

Arhitekti: MARK arhitekti — Jānis Sauka, Līga Rutka, Berta Lerhe, Niklāvs Krievs
Ģenerāluzņēmējs: Pillar Contractor

Kopējā platība: 16 700 m²
Augstums: 22,5 m (6 stāvi)  / 43,5 m (12 stāvi)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
9 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
NAV VIENALGA

Manuprāt, biroji atrodas pārāk tuvu Hanzas peronam. Pietrūkst brīvas telpas ap to. Vizenē labi varēs redzēt to saraibināto fonu. Ne visai.

Anna

Apjomu kompozīcija ir laba, taču šķiet, ka vizenēs ir samazināts ēkas patiesais lielums. Skatā no Brieža ielas kaut kas neštimmē- vai tad Hanzas perons arī ir piecstāvu augstumā? Nevarētu būt..

jtd

Hmm, tēlotāju ģeometriju diez šajos laikos vairs māca? Ar praktiskajām nodarbībām ar rokām zīmēt 1 un 2 punktu perspektīvas.
Kaut mani vairāk šajā jomā iemācījusi fotogrāfija, ar platleņķa objektīvu elementāri dabūt bildi kur HP būs 2x augstāks par projektēto sešstāvu apjomu fonā.

Miķelis

Ro, kād’ smuk’ bild’! Komentāram ir vismaz trīs nozīmes. Pirmā tā vizualizācija par kuru runā Anna. Khmm. Otrā – Gleznu bazārs Zuzeum, tur var atrast dažas labas bildes un tas kaut ko visiem mums pasaka par šībrīža ekonomisko situāciju. Trešā – ka optimisms, kas nāk no šī projekta, izskatās ir nenokaujams, gluži kā Bīrona sapnis par mierīgām vecumdienām Rundāles pilī. P.S. Padoms – pirmoreiz skūpstiet savu iecerēto Rundāles pils dārzā – tas garantē ilgu laulības dzīvi, bērnus saprātīgā daudzumā un mazbērnus mazliet virs saprātīgā daudzuma, naudu mazliet zem saprātīgā daudzuma un galvenais – optimismu un tieksmi pēc skaistā. P.S.P.S. Ar… Lasīt vairāk »

Pēteris Bajārs

semantika vairs nav modē? ēka izskatās pēc daudzām lietām, bet biroji tok nav tajā sarakstā. ķieģeļrakstiņš gan simpātisks

Andris Celmalis

Pirmais iespaids es teiktu bija “nekāds”, bez īpašas patikas vai nepatikas. Tipiska Skanstes vai Teikas jauno apbūves rajonu arhitektūra. Es pat nezinu vai kaut ko baigi te var gaidīt emocionālā līmenī, biroju māja un biroju māja… Mark komandai ar estētiku viss labi, Pētera komentāram bik pat piekrītu, tomēr biroju māja.
Vienīgā intriga, laikam jau redzes dēļ :-)) , likās ka tie karogi fasādē ir apjomisks risinājums, kā BIG ēka (liekas Mountain)

Andris Celmalis

P.s. Uzmetu aci 2011. gada projektu komentāriem – šeit skaits 5, tur 95…… Labi liela daļa vnk lej s…. uz galvas, tā jau vides iezīme, bet bija ap 10 arhitektu komentāri par tēmu – jautājumi, kritika UN atzinīgi vārdi. Nolāpīts, kur tas viss pazudis….. Tāda sajūta ka pēdējo pāris gadu laikā vai nu nav vairs intereses izteikties, vai nav pašas intereses

Miķelis

Dominē Tukšums. Lielais Tukšums ir negaidīti pielavījies arhitektu videi un apēdis galvenos runātājus. Pat Veco Suitu dialogi ir apsīkuši, bet to var saprast, jo neviens jau nav mūžīgs un kaut arī kļūt par mūku nekad nav par vēlu, kādu dienu tas slēdzis tiks izslēgts, ar to jārēķinās un gaisma nodzisīs. Kas attiecas uz arhitektūru – nav jau baigās atklāsmes šajā darbā. Ļaudis nebrauks no malu malām to visu šurumburumu, kas top ap Skanstes rajonu, apskatīt un pētīt. Varbūt MMM muzeju, ja tas pēc desmit gadiem nemirs kā Akustiskā koncertzāle. Ievērtējot ģeopolitisko situāciju un ieroču žvadzoņu pie karaļvalsts robežām arī baigās… Lasīt vairāk »

Miķelis

Paturpināšu politinformāciju. Kas tad mūs sagaida? Tā nu iegadījies ka neesam vairs interesanti Krievijai kā tāda Kuba ASV 20.gs sākumā. Viss šis rajons + Skanstes plāni tapa ar domu, ka te grozīsies Krievijas nauda, jo krieviem nostaļģija pēc PSRS, te viņus uzņem kā savējos, iezemieši prot runāt krieviski, ir pakalpīgi. Nu respektīvi iezemieši ir laipni un čakli. Un galu galā – gan jau to Krievijas Impēriju tās robežās kādreiz atjaunosim. ASV ar savu vēlmi iesaldēt Krievijas aktīvus faktiski visam šim piegrieza krānu. ABLV pa skuju taku aizgāja tieši tādēļ, paņemot kapā līdzi visu latviešu moderno mākslu, kuru var gadīties izsolīs… Lasīt vairāk »

9
0
Lūdzu, komentējietx