Viena sasodīti laba dziesma CD

The Strokes

Is This It

Izdevējs: Rough Trade, 2001

Iesaka: Artis Zvirgzdiņš

Vairākus gadus mana interese par rokmūziku bija stipri niecīga. Un arī ar CD pirkšanu neaizrāvos. Patiesībā šī ir gandrīz vienīgā plate, ko esmu nopircis pēdējos pāris gados.

Kad, izdzirdot radio un tv Modern Age un pēc tam arī citas dziesmas, atklāju sev The Strokes, tie bija jau gana populāri. Tie ļāva atgūt interesi par rokmūziku, kaut arī bez viņiem gandrīz neko citu aizraujošu neatklāju. Jaunu katrā ziņā ne. Tomēr ar savu veclaicīgi mūsdienīgo zumošo skanējumu šis The Strokes albums šķiet pat pārlaicīgs — tāds, ko varbūt varēs paklausīties arī pēc 10 vai 20 gadiem. Lai gan — ko nu tur prognozēt.

Pieskaitīti garage rock, lai gan — kas nu par garāžām — viņi drīzāk ir tādi Ņūjorkas zelta puisēni, kas vienkārši dzied par tām pašām vecajām tēmām. Pirmatnīgā roka enerģija un spontanitāte, kas staro no daudzām dziesmām šajā albumā, spēj ātri aizraut, un, atzīšu, mani tur savā varā ilgāk kā gadu. Redzot cik daudziem viņi patīk, jāsecina, ka mūzikā slēpjas laba tiesa komerciālisma, kas ļāvis viņiem ieņemt īpašu vietu šodienas mūzikas industrijā. Kā apgalvoja kāds mūzikas kritiķis — visas 11 dziesmas šai albumā izklausās kā viena. Toties sasodīti laba dziesma.

Kā jau tas bieži mēdz gadīties, nākošais The Strokes albums, lai arī ar labām dziesmām, vairs ne tuvu neliekas tik izcils un jauks kā pirmais. Bez tam, pirmajam diskam, ko pirku tirgū, bonusā klāt nāca pieci video.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx