Iznācis un Rīgā pieejams žurnāla Project Baltia 4/2010 | 1/2011 numurs
Tēma: mazpilsētas
Žurnāla Project Baltia 2011. gada pirmā (dubult) numura tēma ir mazpilsētu attīstība. Izvēlēties šo tēmu rosināja Factory Russia — Krievijas ekspozīcija 12. Venēcijas arhitektūras biennālē (Kuratori: Sergejs Čobans, Grigorijs Revzins, Pavels Horošilovs). Arī žurnāls aplūko mazpilsētu attīstības piemēriem Baltijas reģionā un Somijā. Piedāvātais materiāls ir iedalīts divās daļās — telpa un laiks — atkarībā no tā, kura tendence konkrētās mazpilsētas attīstības stratēģijā ir dominējošā. Projekti Višnijvoločekai Krievijā, Kotkai Somijā un Palangai Lietuvā pieder pirmajai kategorijai, kamēr Rakvere (Igaunija), Šiluva (Lietuva) un Čenjakovska (Krievija) iekļaujas otrajā.
Izdevums sākas ar ievērojamā arhitektūras kritiķa un Berlīnes mākslas akadēmijas locekļa Volfganga Kila (Wolfgang Kil) rakstu par mazpilsētām postindustriālajā laikmetā. Teorētisko daļa turpina pazīstamais krievu ekonomiskais ģeogrāfs Leonīds Smirjagins par mazpilsētu eksistences iespējām postekonomiskajā sabiedrībā un somu arhitekta Stafana Lodeniusa (Staffan Lodenius) eseja par četrām Somijas mazpilsētām (Kotka, Imatra, Nurmesa un Heinola). Šo sadaļu noslēdz maskavieties Kirils Asse, kurš pauž šaubas par to, vai tas vispār ir labi, ka pilsētas vispār aug, saistot ticību augšanas pozitīvajām pusēm ar progresīvisma ideoloģiju.
Diskusiju sadaļā iekļauti trīs teksti, kas dažādu iemeslu dēļ neiekļuva žurnāla iepriekšējā numurā, kura tēma bija — Māksla un telpa. Numura Dizaina laboratorijā, blakus ierastajiem maza mēroga arhitektūras darbu piemēriem (autori: Vilius ir partneriai, aoa, Martin Aunin, Andis Silis, Konstantīns Nikuļins), piedāvā arī pārskatu par Sanktpēterburgas biennāli Augstais stils interjerā 2010.