Žurnāls Baltijas reģiona arhitektūrai

13.decembrī plkst.17.30 Majoros, Jurmala Spa Hotel zālē Barons Jūrmalas Arhitektūras dienu ietvaros notiks žurnāla Project Baltia priekšāstādīšana. Izdevums pievēršas arhitektūrai Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Krievijas Ziemeļrietumu reģionā.

Project Baltia ir arhitektūrai, urbānismam un projektēšanai (ainavu, pilsētvides, interjera un mēbeļu dizainam) veltīts žurnāls divās valodās (angļu un krievu), kas iznāks četrreiz gadā. Ar Baltiju žurnāla izdevēji saprot Krievijas Ziemeļrietumu apgabalus un tās kādreizējās provinces ― Somiju, Igauniju, Latviju un Lietuvu. Kaut arī ikvienā no šīm valstīm ir savi arhitektūras un dizaina izdevumi, žurnāla mērķis ir tā lasītājiem un reklāmdevējiem piedāvāt plašāku ainu, kas balstītos uz pieņēmumu, ka kultūras un tirgus pasauli vairs neierobežo valstu robežas, ļaujot attīstīties reģionālā mērogā. Izdevēji cer, ka gan Baltijas valstu iekļaušanās ES, gan Krievijas pakāpeniska atvēršanās Rietumiem rosinās identificēties ar kopīgu reģiona vēsturi un ģeogrāfiju, nevis izolēties savu valstu robežās.

Nav nejauši, ka iniciatīva izdot žurnālu Project Baltia nāk no Sanktpēterburgas ― tas ir vislielākais urbānais centrs reģionā. Izdevniecība Balticum Publishing House žurnāla darba virzienu ir izveidojusi ciešā sadarbībā ar Amsterdamas un Maskavas izdevniecību A-Fond Publishers. Jau vairāk nekā 10 gadus šī izdevniecība izdod Krievijas vadošos arhitektūras un dizaina profesionālos žurnālus ― Project Russia, Project International, kā arī reģionālos žurnālus Project Volga, Project Baikal and Project Sibir.

Žurnāla veidotāji uzskata, ka daudzinātā kūrortpilsēta Jūrmala ir teicama vieta, lai stādītu priekšā divus pirmos Project Baltia numurus, kas veltīti ūdenim un tūrismam. Bez šo tēmu atspoguļojuma, interesanta ir žurnāla sadaļa Design Lab, kas piedāvā eksperimentālu maza mēroga arhitektūras kolekciju. Savukārt sadaļa Discourse pirmajā numurā intervē piecu lokālo arhitektūras žurnālu redaktorus, bet otrajā numurā pievēršas vienam no karstākajiem projektiem reģionā ― Okhtas centra (kādreizējā Gazprom-City) augstceltnēm Pēterburgā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx