LTV Adreses: skats pa logu — brīnišķīgs, skats uz logu — traks

Raidījuma Adreses jaunās sezonas septītā sērija LTV1 ēterā — ceturtdien, 21. martā. Sērijas tēma: skaisto skatu arhitektūra. Divas jauno laiku dzīvojamās mājas — viena Rīgas centrā, otra Ādažu nomalē. No abām paveras elpu aizraujoši skati uz apkārtējo skaistumu. Bet vai pašas mājas arī ir daļa no šī skaistuma? Adreses secina, ka skaistumu ir itin viegli samaitāt.

Daugavas krastā, tieši iepretī ikoniskajai Vecrīgas panorāmai, nesen parādījusies jauna ēka — apaļš, pelēka betona stabu ieskauts, masīvs ķermenis. Apaļa šī ēka veidota apzināti, lai visiem iemītniekiem no parādes fasādes logiem pavērtos skaistie Vecrīgas, Pārdaugavas vai Āgenskalna līča skati. Māja nav pārlieku augsta, tai ir septiņi stāvi, turklāt vasarā to ieskauj koku zaļums, tāpēc acīs tā nekrīt. Taču, ja ieskatās vērīgāk…

Otra Adrešu pētītā māja ir krietni nomaļāka, tā atrodas attālā Ādažu nostūrī, un no ciemata centra nav saskatāma. Toties tuvāk braucot, to pamana jau tālu pāri koku galotnēm un vienmuļām privātmāju pļavām. Netipiski tik mazam ciematam, ēkai ir 12 stāvu. Arī arhitektūras formas vedina domāt par attīstītāja drosmi un arhitekta spalvas vēzienu.

Arī šoreiz Adreses ar pluszīmi vērtēs tikai vienu ēku. Jo tikai viena ir apkārtējai ainavai pluss, otra — trekns mīnuss. Tam piekrīt arī raidījuma viesis, kino režisors, vēsturnieks un kaismīgs labas arhitektūras piekritējs Dāvis Sīmanis.

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 21.15, ar atkārtojumu sestdienās, pulksten 12.40.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx