Garšīgi

Hans Rooth, Lage Stone

STIL

Izdevējs: Richters, 2004

Iesaka: Pēteris Bajārs

Tad, kad diena pelēka, viss piegriezies. Tad, kad vienkārši skābekļa trūkums smadzenēs. Tad jāņem STIL. Garšīgākā no interjera grāmatām. Tā apbur jau ar savu smaržu. Videi draudzīgs — pirkstu pieskārieniem patīkams papīrs. Kā liecina grāmatas pilnais nosaukums — STILStockholm, Malmö, Köpenhamn, London, Paris, Milano — lappusēs var atrast 6 punktiņus Eiropas kartē. Nebūt ne nejaušus. Drīzāk jau stilīgus.

STIL nav nejauša «labāko interjeru» kolekcija. Katra no tajā publicētām telpām ir — ar odziņu. Ar raupjām betona sienām. Veciem grīdas dēļiem. Stiklotu guļamistabu virs nomales jumtiem. Grāmatai ir 4 daļas: ljust, poetisk, litet, fritt. Katra no tām — par gaišiem, par poētiskiem, par maziem un par neatkarīgiem cilvēku nostūrīšiem.

Lielākais pluss — vari atvērt jebkuru grāmatas lappusi un zini, ka atvērtais būs garšīgi. Pārdomāti līdz pēdējai detaļai. Smalki interjeri un tik pat smalkas fotogrāfijas (Helén Pe). Cepuri nost. Pat iepriekš redzētas lietas izskatās savādāk. Smalkāk. Simtu piecpadsmitā lappuse: huset i themsen. Pie sienas Rituma Ivanova glezna. Sīkums. Bet — patīkams.

STIL meklēt Stokholmas Kulturhuset grāmatnīcā vai šeit.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx