Gada skates katalogs

Jau kopš 2007. gada  LAS skates pasākumu pavada arī izdevums — katalogs, kas ir kā tāda  paliekoša liecība par katra gada labākajiem darbiem.  Organizējot  nule aizvadīto pasākumu, likumsakarīga bija doma spert nelielu soli arī kataloga saturiskajā attīstībā. Vispirms, koncentrējoties uz kataloga  pamatsaturu — otrajai kārtai izvirzīto 17 darbu atspoguļojumu, un, apzinoties kompaktā izdevuma iespējas un ierobežojumus, īpaša vērība tika pievērsta gan aprakstošajiem tekstiem, gan foto un grafiskā materiāla izvēlei, tiecoties nelielajā atvērumā iespējami labāk atspoguļot katra projekta arhitektūras ideju.

Kā tāda pievienotā vērtība izdevumā ir intervijas ar finālam izvirzīto astoņu darbu autoriem. Katru interviju veido pieci visiem vienādi jautājumi — divi vispārīgāki un trīs  — par konkrēto darbu, kas iekļauts skates finālā. To nolūks bija atklāt mazliet vairāk no arhitektu personībām, viņu attieksmēm un arī viņu pašu domas par savu darbu. Ar dažādām sekmēm tas arī izdevies, padarot katalogu gan interesantāku, gan arī saturiski vērtīgāku.

Kataloga tekstuālo daļu ievada trīs secīgi teksti — Arhitektu savienības padomes priekšsēdētāja Viktora Valguma uzruna,   Lienes Griezītes rakstītais ievads skates organizētāju vārdā un arī izdevuma redaktora Arta Zvirgzdiņa neliela eseja Publiskā arhitektūra kā iespēja un izaicinājums. Tajā apkopots  gan Nacionālās žurijas darba kopsavilkums — formulētie vērtēšanas kritēriji un daži īpaši atzīmētie darbi, kā arī vispārēji secinājumi par šī gada ražu, un tieši publiskās arhitektūras dominanci un nozīmi Latvijas arhitektūrā šodien.

Katalogu noslēdz īsi apraksti par Nacionālās un Starptautiskās žūrijas locekliem, iepazīstinot ar katra galvenajiem darbiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus

2019 wholesale womens fashion trends elegant sports hoodies coat vest pants sweat suit tracksuit plus size women clothing from

navi blå pajar dunjakke fashionwomen fashionwomennike foundation cargo joggingbukser herre jd sportsmarc by marc jacobs ure hos pricerunner sesenseo switch 3in1 hd6594 80 kaffemaskine rød

1
0
Lūdzu, komentējietx