Dizaina Studijas 20.numurs

Numura tēma: Uz kuru pusi? Latviešu dizaineru veiksmes stāsti no Viļņas, Maskavas, Poznaņas, Berlīnes un Palermo. Idejas, kas slēpjas aiz politiskās reklāmas. Reportāžas no Milānas dizaina meses.

Notikumi

Latvijas dizains pamanīts pasaulē. Viļņa, Maskava, Poznaņa, Berlīne un Palermo — piecas vietas, kur pēdējo nedēļu laikā Latvijas dizaineri tikuši ievēroti un guvuši atzinību.
Rīgas Jūgendstila muzejs — atvērta tā pirmā kārta. Nākotnē muzejs ieplānojis sev pielaikot pilnībā laikmetīgu seju.
Kurp Latvijā ved dizaina ceļi šovasar?
Pasaules jaunākie punkti uz “i”.

Viedoklis

Kolaboracionisms, kapitālisms un kultūra. Vitas Matīsas runa Latvijas radošo savienību plēnumā 2009. gada 1.jūlijā.
Vilnis Vējš pēta, kādas idejas sēpj politisko reklāmu dizains.

Radīts Latvijā

Map Contemporary konkursa rezultāti, un pirmās vietas ieguvēju pārdomas par radītā un godalgotā dizaina iedvesmas krustpunktiem.

Tēma

Sandra Krastiņa iepazīstina ar Milānas dizaina mesē Salone Internazionale del Mobile 2009 saskatītajām tendencēm, jaunumiem un pārsteigumiem.

Forma

International Lighting Exhibition Euroluce ’09 — pēc vairāku gadu pieklusuma kā noteicošais apgaismojuma objekts interjerā atgriezušās piekaramās griestu lampas.
Inese Pētersone sarunā ar dizaineri Indru Mercu par krēsla BioSeat ideju un tapšanu. Ideju lidojumu apstiprina Zviedrijas lepnums šīgada Milānā — BioSeat tik līdzīgais bērnu papīra krēsliņš Parupu.
Vērienīga un konceptuāli izstrādāta keramikas izstāde Milānas meses sadaļā Zona Tortona — iepazīstina Inese Pētersone.

Laiks

Milānas meses jauno dizaineru sadaļas SaloneSatellite konkursa Design Report Award laureāti.

Dizaina skola

Skolu ekspozīciju Inese Pētersone atzīst par veiksmīgāko šīgada SaloneSatellite daļu. Orientējošs ieskats šodienas dizaina izglītības attīstības virzienos.

Konkurss

Dizains Taupībai 2009. Šī numura konkursanti, nolikums un darbu iesūtīšana. Vairāk informācijas žurnālā un tā mājaslapā.

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx