Arhitektūras aisbergi

Eleanor Gawne, Michael Snodin

Exploring Architecture: Buildings, Meaning and Making

Izdevējs: V&A Publications, 2004

Iesaka: Indra Ķempe

Pamanīju. Pašķirstīju. Papētīju.

Grāmata izdota vienlaikus ar pirmās pastāvīgu arhitektūras izstāžu vietas Lielbritānijā — Arhitektūras galerijas atvēršanu Viktorijas un Alberta muzejā (V&A) Londonā 2004.gada novembrī.

Anotācija par vienu no V&A izdevumiem sadaļā Architecture & interiors vēsta: «Arhitektūrai ir galvenā loma vides veidošanā. Arhitektūra ir māksla, kas vistiešāk atspoguļo ik laikmeta vērtības. Arhitektūra ir izpausme par cilvēka vietu pasaulē. Ēkas mūsos raisa emocijas, piepilda ar godbijību un palīdz organizēt pūļa dzīvi. Grāmata atšifrē arhitektūru no antīkās līdz modernai. Tā iepazīstina ar koncepcijās paslēptām idejām, tematiski atklājot ēku funkcionālos, stilistiskos, strukturālos un sociālos kodus. Grāmata ir ilustrēts pētījums par arhitektūras estētiku un tehniku, precīzi kur rodamas saknes jauniem dzīves veidiem, jaunām tehnoloģijām kā arī jaunām bažām par vidi. Grāmatai ir 4 daļas: Ēkas un funkcijas. Arhitektūras māksla. Ēku radīšana. Ēku kopums (pilsētas). Izmantoti unikālie RIBA un V&A fondi.»

Grāmata runā par arhitektūras saturu un būtību — par rakstura aisbergiem, kas gluži kā cilvēkam ir rūpīgi noglabāti aiz skaistas ārienes un tomēr ir vērīgi nolasāmi tieši tur — acīs, ķermenī, grimasēs un žestos.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx