Zināmi pretendenti gada balvai

Nupat beidzies mēnesi ilgais termiņš darbu iesniegšanai Latvijas Arhitektūras gada balvai. Konkursa nacionālā žūrija ir sākusi darbu vērtēšanu, lai jau aprīlī nominētu konkursa pusfinālistus. Pavisam iesniegti 55 darbi, gandrīz tikpat, cik pirms gada (58). Visi iesniegtie darbi apskatāmi konkursa interneta platformā www.arhitektura2014.lv.

Lielākā izmaiņa Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā šogad ir atgriešanās pie darbu dalīšanas kategorijās. Ir trīs kategorijas: Objekti (būves vai citi būvniecības procesā tapuši objekti), Vīzijas(nerealizēti projekti vai ieceres) un Procesi (darbi, kas saistīti ar arhitektūru, bet kas nav definējami kā būvniecības rezultātā tapuši objekti — piemēram, grāmatas, izstādes, izglītojoši vai mediju projekti un tml.)

Visvairāk darbu, kā jau bija paredzams, iesniegti kategorijā Objekti — 39. Kategorijā Vīzijas — 10,Procesos — 6. Kategorija Objekti sīkāk iedalīta 6 apakškategorijās: Publiskās ēkas (16 darbi),Dzīvojamās ēkas (4), Savrupmājas (2), Pārbūve un restaurācija (9), Interjeri (3) un Vides objekti (5). Tik plašs kategoriju spektrs ļāvis konkursam pieteikt visdažādākos darbus — gan nacionāla mēroga kultūras būves, gan studentu diplomdarbus un pat vienu TV raidījumu.

Saskaņā ar nolikumu nacionālajai žūrijai līdz aprīļa vidum jāizvēlas konkursa pusfinālisti. Žūrijai ir tiesības no katras kategorijas vai apakškategorijas pusfinālam izvirzīt vairākus darbus, vai arī neizvirzīt nevienu. Pusfināla darbi maijā tiks eksponēti Latvijas arhitektūras labāko darbu izstādē (t.sk., Muzeju nakts ietvaros), un par tiem tiks veidoti dokumentāli video stāsti. Tāpat nacionālajai žūrijai ir jāizvēlas rekomendējošs finālistu saraksts, ko pārskatīs un pēc tam tālāk vērtēs otra — starptautiskā žūrija. No finālistiem tiks izvēlēti 2014. gada laureāti — Latvijas Arhitektūras gada balvas ieguvēji. Viens no tiem iegūs galveno — Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu. Apbalvošanas ceremonija notiks 16. maijā.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir centrālais notikums Latvijas arhitektūrā, un to jau 19 gadu pēc kārtas organizē Latvijas Arhitektu savienība. Šā gada konkursa kuratori ir iepriekšējās Lielās gada balvas ieguvēji Linda Krūmiņa un Miķelis Putrāms (MADE arhitekti).

Dalīties ar ierakstu:

3
Pievienot komentāru

avatar
10000
3 Komentāru pavedieni
0 Pavedienu atbildes
0 Sekotāji
 
Visvairāk komentētais komentārs
Komentētākais komentāru pavediens
0 Komentāru autori
j.Miķelis Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie visvairāk balsotie
Miķelis
Guest
Miķelis

– Ērl, ko tu dari? – Nagloju goda pjedestālu, Kungi! – Mārf, ko Ērls atkal izdomājis? – Kungi, fināls nebūs nepieciešams, ieekonomēsim līdzekļus. Mums, piemēram, kategorijā "savrupmājas" 2 darbi, "interjeri" – 3 darbi, "dzīvojamās ēkas" – 4 darbi. Un vēl studenti…Tiem gan savu servīzi nerādīsim…Šepat arī apbalvosim. Dāmas jau cep kūku… – Mārf, bet "goda mielasts"? – Kungi, šogad tikai kafija ar kūku… – Mārf, bet cigāri Habanos, 100- gadīgais, Česterfīlda krēsli un "Times"? – Kungi, šogad žūrija tāda jūtīga, – nepanes cigāru dūmus, grib ar savām ekipāžām doties visu apskatīt. – Var jau saprast ,Mārf, tik labi rakursu, fotošopa… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

– Lūk, Kungi, Makintoša skapītis!

– ?

– Ērl, bet uz tā ir tikai sarkanais telefons.

– Jā, Kungi, tiešā līnija ar Vašingtonu.

– Ko tad mēs gaidām, Ērl, kur Mārfs, piezvanīsim apliecināsim savu solidaritāti…

– Mārf, kāpēc mēs nezvanām?

– Ērl, izdali Kungiem konjaka glāzes, Habanos cigārus un "Times". Kungi piesēdiet.

– Mēs, Kungi, gluži kā mūsu Vadons paši nekad nezvanām. Pašcieņa, Kungi. Mēs gaidām kad piezvanīs Mums. Ievelciet cigāru dūmus, iebaudiet mazliet 100-gadīgo un izbaudiet savu atšķirību no lietuviešiem.

– Jā, Mārf, Cigāru izstabā ir labi… Bet vai sarkanā telefona vads nav pārgriezts?

– ĒĒĒrl…

j.
Guest
j.

kaada jeega apbalvot viizijas, ja 99% ir zinams ka vinjas tiks izmestas…