Vīnes arhitektūra Tallinā

Līdz 21.maijam Igaunijas Arhitektūras muzejā Tallinā apskatāmas divas austriešu arhitektūras izstādes par Baltijai tik aktuālajām mājokļu un sociālo būvju tēmām: Vienna—Architecture, Urban Preservation and Renewal un Housing in Vienna. Architecture for Everyone.

Vienna—Architecture, Urban Preservation and Renewal rāda, kā Austrijas galvaspilsētā vietu blakus viena otrai atrod gan aktualizēts vēsturiskais mantojums, gan modernā arhitektūra. Izstādes akcentu uz sociālo aspektu ilustrē ne tikai spoži dzīvojamās apbūves piemēri, bet arī jaunas skolu un bērnudārzu celtnes —  pasaules klases austriešu arhitektūras aktrises, kas padarījušas Austrijas komunālo skatuvi starptautiski atpazīstamu. Apskatei izliktie aptuveni 140 projekti ir skaitā tikpat autoru — arhitektu vai mākslinieku — darbi. Tie vienlaikus iezīmē blīvākos būvniecības punktus Vīnē — centru un pilsētas ārmalas.

Housing in Vienna. Architecture for Everyone tieši uz dzīvojamās apbūves attīstības līknes stāsta Vīnes (mājokļu) arhitektūras vēsturi no starpkaru laika līdz mūsdienām. Vīnes mājokļi piesaistīja pasaules uzmanību jau pirms 100 gadiem. Lai arī ekonomiskais un sociālais gadalaiks ir radikāli mainījies, pamatnostādnes par dzīves vietu Vīnē ir saglabātas — tās ir ēkas vienkāršai sabiedrībai jauktā vidē. Šis mājokļu modelis izrādījās efektīvs cīņā ar tendenci izplesties graustu rajoniem. Plašs ir laikmetīgo Vīnes dzīvojamo ēku klāsts, kas raksturo pārapdzīvoto pilsētu gan no labi paēdušo iedzīvotāju viedokļa, gan alternatīvi, abējādi neizslēdzot komfortu. 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx