Vīnes mājokļu arhitektūras izstāde

Izstāde sniedz ieskatu Vīnes pilsētas mājokļu būvniecības neparastajos sasniegumos pēdējo piecu gadu laikā. Pa visu galvaspilsētu izkaisītie jauno mājokļu projekti ir ne tikai inovatīvi arhitektūras un pilsētvides apdzīvošanas, bet arī apkārtnes atjaunošanas un jaunu rajonu radīšanas piemēri.

Lai gan šie projekti vēsturiski sakņojas «sarkanās Vīnes» tradīcijās, tie vienlaikus izceļ modernas pilsētas jaunās dinamiskās iespējas, mājokļu prototipus un būvniecības sasniegumus. Izstāde apliecina, ka mūsdienās nepietiek vien ar apburošu mājokļu arhitektūras parādīšanu. Svarīgi ir palūkoties arī aiz namu fasādes, lai gūtu ieskatu to tapšanā. Tieši projektēšanu un plānošanu, kas gadiem ilgajā praktiskajā pieredzē ir pilnveidota, izstādes kuratori cer parādīt ārzemju arhitektiem, mājokļu attīstītājiem, plānotājiem un būvniecības ekspertiem, lai viņi tajā smeltos iedvesmu, veidojot labākus mājokļus arī savās dzimtajās pilsētās.  

Vīnes mājokļu programmas pamatā ir astoņi galvenie principi, pēc kuriem ir strukturēta arī šī izstāde — sociāla daudzveidība polarizācijas un segregācijas novēršanai, daudzveidība un integrācija, jaunu pilsētvides rajonu veidošana, pilsoņu līdzdalība, vides un klimata aizsardzība, iekšpilsētas apdzīvotības palielināšana, mazstāvu apbūves attīstība nomalēs un mākslas loma mājokļu veidošanā. Arī pašvaldības mājokļu programma ir devusi lielu ieguldījumu, lai Vīne kļūtu par pilsētu ar visaugstāko dzīves kvalitāti, ko apliecina pasaules mēroga reitingi.

Treileris filmai Dzīve Zārkfabrikā  (Leben in der Sargfabrik), 2013

Filma Kā dzīvot Vīnē (How to Live in Vienna), 2013

Vīnes modelis. Mājokļi 21. gadsimta pilsētai

Izstāde Rīgas domes hallē Rātsnamā
Atklāšana: piektdien, 11. aprīlī plkst. 17.00.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Vīnes pilsētas vecākais padomnieks Mājokļu, mājokļu būvniecības un pilsētvides atjaunošanas jautājumos, Dr. Mihaels Ludvigs (Michael Ludwig)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx