Ventspils plenēra uzvarētāji uzvar arī konkursā

Kamēr politiski tiek balināts Rīgas koncertzāles konkursā uzvarējušais latviešu arhitektūras tēls, Ventspils tāpat kā Liepāja savai koncertzālei izvēlas ārzemju autoru projektu. 2.aprīlī Ventspils pašvaldības rīkotajā konkursā* no diviem dalībnieku arhitektu birojiem — Behnisch, Behnisch & Partner no Vācijas un Luhse & Tuhal no Igaunijas — žūrija par labāko atzinusi Behnisch, Behnisch & Partner darbu.

Pirmdien,  2.aprīlī, Latvijas Arhitektu savienības (LAS) telpās Rīgā pulcējās Ventspils domes pārstāvji un piesaistītie eksperti,  lai izvērtētu abus  projektus no arhitektoniskā,  finansiālā, projekta īstenošanas laikietilpības un iekļaušanās vidē viedokļiem. 

Aizvadīto 3 nedēļu laikā Ventspils domes komisijas pārstāvji — domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš, izpilddirektora vietnieks izglītības, sporta un kultūras jautājumos Aldis Ābele, Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas vadītājs Māris Bože, Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks un Kultūras centra direktore Valda Gulbe, kā arī  pieaicinātie eksperti — LAS priekšsēdētājs Sergejs Ņikiforovs, Ventspils galvenā arhitekte Daiga Dzedone, arhitekti Andis Sīlis, Juris Poga, Juris Skalbergs un mūziķis Ivars Cinkuss abu biroju projektu prezentācijās iepazinās ar sagatavotajiem piedāvājumiem.

Žūrija par piemērotāko atzina vācu arhitektu biroja Behnisch, Behnisch & Partner darbu, ar viņiem notiks sarunas par Ventspils koncertzāles tehniskā projekta izstrādi.

Pēc lēmuma pieņemšanas tas jānosūta Iepirkumu uzraudzības birojam, 10 dienas pēc tam var uzsākt līguma pārrunas. Sekos tehniskā projekta izstrāde un tā publiskā apspriešana.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx