Velosipēdistu pilsētas

Šodien, 26.martā plkst.17.30 Ārzemju mākslas muzejā atklāj sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību un Dānijas Kultūras institūtu rīkoto ceļojošo izstādi par dāņu riteņbraukšanas kultūru Sapņi uz riteņiem. Izstādes laikā 16.aprīlī notiks starptautiska pilsētplānošanas konference Velosipēds pilsētā.

Sapņi uz riteņiem ir interaktīva izstāde par velosipēdu pilsētvidē. Tās mērķis — iedvesmot pilsētu iedzīvotājus novērtēt pārvietošanās brīvību un šarmu, ko sniedz velosipēds, kā arī uzskatāmi parādīt velocentrētās domāšanas un dzīves pieejas saistību ar ilgtspējīgas pilsētvides attīstības modeļiem. Izstādes iniciators un kurators ir dānis Tomass Ermakora. Aizsākums izstādei rodams 2002.gadā Parīzē, tā apceļojusi Eiropu un pabijusi Austrālijā.

Izstāde Latvijā turpina dialogu ar Rīgas pilsētas attīstības plāna veidotājiem. Tās apmeklētāji tiks rosināti izteikt arī savus ierosinājumus, kuri ļautu Rīgai kļūt par velosipēdistiem draudzīgu vidi, velosipēdistiem — par līdzvērtīgiem satiksmes plūsmas dalībniekiem.

Izstādē piedalās Rīgas Motormuzejs ar Latvijā ražotiem divriteņiem no 20.gadsimta 30.gadiem, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 19.gs./20.gs.mijā izgatavotu antikvāro velosipēdu, kā arī Rīgas frīkbaiku braucēju apvienība Apokalipses jātnieki.

Sapņi uz riteņiem īpašais piedāvājums — izstādes apmeklētāji, kuri ieradīsies muzejā, braucot uz velosipēda, ieejas biļete būs ievērojami lētāka.

Līdztekus izstādei 16.aprīlī tiks organizēta velosipēdam kā nozīmīgam pilsētvides plānošanas aspektam veltīta konference Velosipēds pilsētā. Tēma — Dānijas pieredze un pilsētplānošanas prakse, tās pielāgošana Rīgas pilsētvides attīstībai.

Savukārt 25.aprīlī paredzēta drošas velobraukšanas skola bērniem Zaļā velospāre.

Aizpildot anketu par velosipēdistu kultūru Rīgā, kādam būs iespēja laimēt velosipēdu. Izstādes laikā muzejā būs pārdošanā jaunā grāmata No Leitnera līdz Ērenpreisam. Velosipēdu rūpniecība Latvijā 100 gados. Izstāde atvērta līdz 25.aprīlim.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Garais draņķis

Ekspozīcija – žēl palika tos 1,5 Ls par biļeti 🙁

Garais draņķis

Ekspozīcija – žēl palika tos 1,5 Ls par biļeti 🙁

2
0
Lūdzu, komentējietx