Uzsākts Ezerparka komunikāciju projekts

Ir uzsākta jaunā Rīgas mikrorajona Ezerparks inženiertehnisko komunikāciju tehniskā projekta pirmās kārtas izstrāde. Projektu izstrādās SIA Kārlis, kura arī ir izstrādājusi šī mikrorajona inženiertehnisko komunikāciju skiču projektu.

«Esam gandarīti, ka projekta izstrāde notiek pēc plānotā grafika. Inženierkomunikāciju tehniskā projekta pirmā kārta būs gatava 2008. gada februārī, kas nozīmē, ka nākamā gada pavasarī, nokūstot sniegam, mēs jau varēsim sāk rakt zemi un ierīkot vienoto komunikāciju sistēmu,» norāda SIA Mežaparks SPV attīstības direktors Aivars Lekuzis.

Ezerparka inženiertīklu skiču projekts paredz visu veidu komunikāciju — elektrības, ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes, optisko tīklu un citu — izvietojumu Ezerparka teritorijā. Projekts paredz iespēju katrā atsevišķā jaunā rajona teritorijā pieslēgties visām komunikācijām. Savlaicīgi izstrādātā un kompleksi pārdomātā inženiertīklu sistēma ļauj pakāpeniski uzsākt darbus jebkurā Ezerparka daļā.

«Ezerparks būs pirmā vērienīgā teritorija Rīgā, kurā pēdējo 15 gadu laikā ir izstrādāta kompleksa inženiertīklu sistēma. Kā zināms, daudzviet pilsētā joprojām nav pieejamas atsevišķas komunikācijas, joprojām ir mājas, kurās nav ierīkota kanalizācijas sistēma, ir rajoni, kuros ir ierobežoti interneta pakalpojumi. Ezerparkā šī lieta ir atrisināta jau šodien, izstrādājot kopējo inženierkomunikāciju projektu,» stāsta Mežaparks SPV valdes priekšsēdētājs Gundars Bojārs.

Kā zināms, projekts Ezerparks tiks attīstīts 25 ha lielā teritorijā starp Rusova, Ķīšezera un Ezermalas ielām. Teritorijas attīstības priekšlikumu ir izstrādājis Zviedrijas arhitektu birojs SWECO FFNS Arkitekter.

Projekta kopējā platība — 452 tūkst. m²

dzīvokļi — 262 tūkst. m²
biroji un viesnīcas — 116,4 tūkst. m²
sabiedriskās funkcijas objekti
(bērnu dārzi, izglītības un veselības aprūpes iestādēs u.c) — 27 tūkst. m²
izklaidei un mazumtirdzniecībai — 46,6 tūkst. m²

Kopējais dzīvokļu skaits — 3000
Plānotais iedzīvotāju skaits — virs 7000
Autostāvvietu skaits (gan pazemes, gan virszemes) — 6000

Ezerparka teritoriju plānots attīstīt 5 – 8 gados un kopējās investīcijas, kas tiks ieguldītas šajā projektā, sastādīs vairāk kā 800 miljonus eiro. Projekta investori ir New Europe Real Estate Ltd.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
?

Kad diez beigsies sviests ar šitiem Sweco. jebkurš LV arhitektu piedāvājums vismaz ir Rīgas mērogam un sapratnei par dzīvestelpu atbilstošs.

?

Kad diez beigsies sviests ar šitiem Sweco. jebkurš LV arhitektu piedāvājums vismaz ir Rīgas mērogam un sapratnei par dzīvestelpu atbilstošs.

2
0
Lūdzu, komentējietx