Tinas Sābi lekcija

Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Ainavu arhitektu asociācija aicina uz Dānijas pilsētplānošanas institūta direktores, arhitektes un vietrades ekspertes Tīnas Sābi (Tina Saaby) lekciju “Feeling the city” — 22. maijā plkst. 17.00 Arhitektu namā.

“Pilsētas izjūta ir saistīta ar mūsu pilsētu un māju fizisko struktūru un izkārtojumu. Tā ir saistīta ar to, kā mēs varam izprast cilvēkus, to, kā mēs dzīvojam, kā mēs varam ietekmēt mūsu dzīves kvalitāti, radot labākus priekšnosacījumus priekam, attiecībām, līdzāspastāvēšanai, kopienām un fiziskai labklājībai. Rītdienas pilsētu veidotāji zina, ka dienas gaisma atbrīvo endorfīnus, ka svaigs gaiss liek domāt skaidrāk, ka augsti griesti veicina lielāku radošumu, ka attiecības raisa dopamīnu un ka acu kontakts, pieskāriens, smaids rada laimes un gādīguma sajūtu,” tā Tina Sābi, ieskicējot lekcijas saturu.

Tina Sābi studējusi Orhūsas Arhitektūras skolā un Kembridžas Universitātē, ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā un Radošo zināšanu uzņēmējdarbības vadībā Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas arhitektūras skolā. Bijusi arhitekte un partnere birojā “WITRAZ arkitekter + landskab”. Sābi bijusi Kopenhāgenas pilsētas arhitekte (2010 – 2019) un Gladsaksas novada galvenā arhitekte (2020 – 2023). Sābi lasa vieslekcijas Dānijas un citu valstu profesionālās augstskolās, ir neskaitāmu publikāciju autore, pastāvīgi piedalās profesionālo apbalvojuma pasākumu žūrijās Dānijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Vācijas Arhitektu asociācijas un Anglijas Urbānisma akadēmijas goda biedre.

“Pats svarīgākais Ziemeļvalstīm ir tas, ka mums ir liela izpratne par cilvēkiem. Runa nav tikai par pašām ēkām, mēs, attīstot pilsētu, liekam būtisku uzsvaru uz dzīvojamību, dzīves kvalitāti un kopienu.” — Tina Sābi.

Tina Sābi viesojas Rīgā, lai piedalītos starptautiskā metu konkursa “Memoriāla “Lielie kapi” vērtību saglabāšana un vietas attīstība”.

 

Tina Saaby | lekcija “Feeling the city”

Kad: 22. maijā plkst. 17.00–18.30
Kur: Arhitektu namā
Angļu valodā

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
17 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Nē nu šis ir vienkārši bomba, smējos visu vakaru – žēl ka nav iespējams parādīt Tīnai un pajautāt ko viņa domā par latvisko dzīvesziņu un spēju radīt ziemeļniecisku atturīgu dizainu savā galvaspilsētā Rīgā, kaut kas tāds no arāba bija sagaidāms, bet nu Šeherezāde, kad stāstīja 1001 nakts pasaku vēl bija kautra meitene. Andi, Tevi uzrunā? : https://www.tvnet.lv/8026098/foto-neviennozimigi-vertets-apvienoto-arabu-emiratu-investors-riga-atklaj-modernu-krastmalas-attistibas-projektu

Miķelis

Viņiem tas nav “ceļojošais makets” ko viņi atrāda visiem ūdensmalas kārotājiem? Pielīmē mūsu Daugavas krasta līniju un opsā, kas der slovēņiem un baltkrieviem, aiziet arī letiņiem. Bet vislabāk man patika no Ingurda nospertais apjoms, kura caurspīdīgums norādīja uz kamaniņu trases klātbūtni projektā. Tas labi, kaut kādas nacionālās iezīmes. Kāds diez ir autoru kolektīva atšifrējums? Andi, Tu esi a4d.lv insaiders tajā projektā, – нетоми, русские корни там выдают пышные архитектурные формы и балалаечники в лампасах за кадром. Слышишь их пение и неповторимый звук балалаек ? Блины с красной икрой и водочка в салонах под музыку Розенбаума? А я слышу , там… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Aizej uz showrūmu un paskaties maketus, izņemot pāris “arābiskus” akcentus kopumā samērā pieklājīgi, “ziemeļnieciski atturīgais dizains” izpaužas +- ķieģeļu fasādēs & mansarda jumtos eiropas meinstrīma komercarhitektūras stiliņā. Šī gan esot tikai “vīzija”. Viņu “galvenais” arhitekts ir anglis, piekrita, ka Belgradas projekts ir patizls un solīja Rīgā ko labāku. Cik nu varēja noprast, daži no lv amatbrāļiem jau kko cepj Minimālā sastāva ietvaros, vairāk nekāda insaida nav.

Miķelis

Paldies par informāciju, cerēsim ka pa visiem spēsim kādu kvalitātes latiņu noturēt un nauda ieplūdīs arī Latvijas arhitektu maciņos. Bet tas ka Tu nepiedalies ir labi, Vecie Suiti sākumā vienmēr mazliet nogaida un paskatās kas tad notiks – palaiž pa priekšu bikšplēšus 🙂 Varbūt Artis var izprasīt kādas bildes, lai varam patrenēties arhitektūras kritikas retorikā? Vai nobildēt maketu un ielikt a4d.lv?
Katrā ziņā, paldies ,Andi!

Miķelis

P.S. Tas tizlais koka kamaniņu trases tornis cerams bija reveranss Latvijas ziemas sporta veidu panākumiem un pāries kā masalas pāriet.

Miķelis
Miķelis

Šis Andim, atrodi kādas 1,5 h, jo tas mainīs mazliet uztveri un dažus Tavus uzskatus, iespējams arī reliģiskos 😉 Mēs par to te neesam diskutējuši, par MI, bet par kreativitāti, kaut kur no 25 minūtes, bet ir vērtīgi noklausīties visu. Pēc šī visa man jāatdzīst, ka arhitektu, kā radošas profesijas dienas OK gadi, ir skaitīti: https://youtu.be/toC1C4IBW-E?si=V6fXg5jegMXAAuVX
P.S. Būs interesanti visiem ar IQ virs 120

Miķelis

Te būs angļu valodas oriģināls: https://youtu.be/bk-nQ7HF6k4?si=p5kFR12MS3IZM9Fa

Miķelis

Un vēl viens labs video MI Google krustēvs Džefrijs Hintons: https://youtu.be/EnmetgyiMic?si=vRNc1Q0nRm4Im02H

Miķelis
Miķelis

Tūlīt par Alabaru daudz uzzināsim, šim gan bija jānāk no valsts drošības struktūrām, ja vien tur nebūtu pilns ar naudu kāriem atdzinumu rakstītājiem: https://www.tvnet.lv/8029456/andrejsalas-investors-no-augstaka-debesskrapja-pasaule-lidz-iespejamai-terorisma-finansesanai-1-dala

Miķelis

Maniem kolēģiem Ingurdam un Dārtam, ir lietas, kas mūs vieno, kuras mēs saprotam, jo …… https://youtu.be/yuvOBfTQ_bw?si=mrtHQpK-uq4ZcH7y

Kārlis Jaunromāns

Kas šis par vājprātīgu spamu?
Arti, apsveicu ar VKKF iegūto stipendiju! Vai šo naudu nevarētu izmantot, lai ieviestu “brīvā bloga” sadaļu, kurā tad Miķelis varētu publicēt visus šos “AI priekš 120+ IQ”, suitu stāstu sērijas un citas politikas/ reptiliāņu teorijas? Lūdzu, nepārprast- es ļoti labprāt pārlasīšu dzentlmeņu kluba visas sezonas, bet vai tiešām šāds formāts ir ok, kur rakstam un komentāriem nav nekādas saistības?

Miķelis

Nu citēju – “Pats svarīgākais Ziemeļvalstīm ir tas, ka mums ir liela izpratne par cilvēkiem. Runa nav tikai par pašām ēkām, mēs, attīstot pilsētu, liekam būtisku uzsvaru uz dzīvojamību, dzīves kvalitāti un kopienu.” — Tina Sābi. Viss kas pateikts iepriekš, attiecas uz lietu – Andrejsala, investors ar austrumu saknēm, MI attīstība un fizikas un matemātikas pēdējie atklājumi pasaules uzbūvē. Nav interesanti – neskatāmies un nelasām. Tu pats cik bieži ko nokomentē? Nu redz – nav laika. Miķelis vecs, suitu sklandrausi ēdot un piparmētru tēju dzerot , periodiski ir klepojot, domā par mūžīgām mājām uz kurām drīz būs jādodas un sarauš… Lasīt vairāk »

Miķelis

P.S.P.S. Man te bija blogs, bet tas pazuda reorganizācijas plūsmā, pazuda bloga bildes, kas bija būtiska vizuāla sastāvdaļā. Un vispār tas jau nevienu te īsti neinteresēja. Var jau būt ka arhitektiem nav jāinteresējas par AI, matemātiku un fiziku, pasaules uzbūvi, likumiem utt. Es laikam neesmu īsti tāds standarta arhitekts. Piedod par šīm dažām saitēm, Kārli! Un vispār tas bija trim konkrētiem cilvēkiem adresēts, ar kuriem ikdienā netiekos, tikai a4d.lv…Nu varbūt vēl Arnim 😉

Pēdējo reizi rediģēts 15 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

P.S. Es nezinu Kārli vai Tu makšķerē, bet es gan – IQ 120 bija ēsma, arhitektiem ir milzīga pašapziņa, bet IQ pieklibo, ir gan vēl šodien EQ, bet OK, tas nav priekš visiem, mēs te par ķieģeļiem, ja? Par betonu un citām raupjām dvēseliskām lietām 😉

Miķelis

Tu taču mūziku klausies, Kārli? Tas savukārt video Tev 🙂
https://youtu.be/09839DpTctU?si=vm5Mq7CiKRI8_cIZ

Pēdējo reizi rediģēts 11 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
17
0
Lūdzu, komentējietx