Tallinnas biennāle un konkurss ielai

Atsperoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, Tallinas pilsēta un arhitekti uzsāk jaunu pasākumu, kas pretendē kļūt regulārs — Tallinas arhitektūras biennāle. Šoreiz tā veltīta ainavu urbānisma tēmai un ietver vīziju konkursu jaunai ielai  un noslēguma konferenci septembrī. Organizatori atgādina, ka konkursa termiņš pagarināts līdz 1. jūlijam.

Talllinnas arhitektūras biennāle

Tallinas arhitektūras biennāle iecerēta kā jauns arhitektūras forums, kurā tiekas teorija un prakse, gan jauni, gan pieredzējuši arhitekti, lai rosinātu bagātīgas diskusijas par arhitektūras, pilsētplānošanas un ainavu arhitektūras tēmām. Pirmā biennāles temats ir ainavu urbānisms.  Biennāles vīziju konkurss ir paredzēts studentiem, jaunajiem arhitektiem, ainavu arhitektiem un plānotājiem, aicinot viņus radīt nākotnes pilsētas un veidot telpu idejām.

Organizētāji ainavu urbānismu redz kā tādu «trešo ceļu», kas varētu līdzēt atrisināt pilsētas problēmas, kas ir pārāk grūtas tradicionālai plānošanai, jo procesi ir pārāk ātri, izmaiņas — nemitīgas un trūkst stabilitātes. Ainavu urbānisms varētu arī dot atbildes uz jautājumu, kā pilsētattīstības procesus varētu vadīt no iekšpuses, tā lai sistēma kopumā saglabātu līdzsvaru.

Vīziju konkurss Street 2020

Autosatiksmes straujā attīstība 90. gados ir pārvērtusi Tallinas ielas transporta koridoros, kuros dominē automašīnas, bet gājējiem un velosipēdistiem atvēlēta otršķirīga loma.  Konkursa uzdevums ir aprakstīt saistītu, saderīgu un daudzveidīgu pilsētas ainavu, koncentrējoties uz vienu konkrētu pilsētas tipoloģija: ielu. Lai pilsēta būtu dzīva, publiskajām telpām, tais skaitā arī ielām jābūt augstas kvalitātes, funkcionējošām, iedvesmojošām un humānām.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx