Šmēlinga konference pievēršas mājokļiem

Konferences tiešraide 30. oktobrī pl. 10.00—18.00

Pieejams mājoklis ir viena no cilvēka pamattiesībām un vajadzībām, tomēr mūsdienās mājoklis nereti kļūst par dārgu un grūti iegūstamu luksusa preci. Dažādos līmeņos runāts tiek gan par dzīvojamā fonda nepiemēroto tehnisko stāvokli un jaunu mājokļu celtniecības izaicinājumiem, gan par pirmā mājokļa finansēšanas iespējām jaunajām ģimenēm, tomēr trūkst kopēja un visaptveroša diskusija par to, ko iesākt ar novecojošo pilsētas dzīvojamo fondu un kādus mājokļus mēs vēlamies redzēt rītdienas pilsētā.

«Kopš pagājušā gada konferences, kad detalizētāk apskatījām mikrorajonus, diskusija par mājokļu vidi ir ievērojami attīstījusies, tomēr joprojām trūkst Latvijas apstākļiem piemērotu risinājumu sākot ar mājokļu projektēšanu un būvniecību, līdz pat namu efektīvai apsaimniekošanai, siltināšanai un atjaunošanai,» secina Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis. «Manā skatījumā Rīgas arhitekta biroja loma ir bagātināt sasāpējušo mājokļa jautājumu diskusijai piedāvājot nozīmīgākos pašmāju un ārvalstu pētnieku secinājumus, kā arī apskatīt veiksmīgākos citu valstu risinājumus līdzīgām situācijām,» skaidro Princis.

Viens no svarīgākajiem izaicinājumiem šodienas un nākotnes Rīgai joprojām ir daudzdzīvokļu nami un pēckara mikrorajoni, kas ir mājoklis vairāk nekā 85% iedzīvotāju. Ja to pilnveidošana un uzturēšana turpināsies līdzšinējā līmenī, tas pakāpeniski novedīs pie aizvien lielākiem finansiāliem, sociāliem un ekoloģiskiem zaudējumiem. Iespējams, risinājums slēpjas jaunā sociāli ekonomiskā izpratnē par mikrorajona formu un struktūru. Akūti trūkst Latvijas apstākļiem pielāgotu projektēšanas un mājokļu pārvaldības instrumentu, kas atbilstu kā iepriekš minētajiem izaicinājumiem, tā arī spētu risināt iedzīvotāju mobilitātes un jaunu nodarbinātības modeļu ieviestās pārmaiņas.

Šogad R.Šmēlinga konferencē runāsim par Rīgas mājokļu vides pilsētbūvniecības pirmsākumiem, dažādu līmeņu mājokļa politiku, namu pārvaldības modeļiem, dažādām ikdienišķām un ne tik ikdienišķām kopienām, kas apdzīvo Rīgas mikrorajonus, kā arī pieskarsimies daudzveidības kvalitātei un iespēju domāšanai un horizontiem ko tā paver ikvienam. Konferencē piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Nīderlandes, Vācijas, Dānijas un Čīles.

Konferenci tiešsaistē varēs vērot gan lapā RPAB mājaslapā gan A4D, gan ziņu portālā  TVnet.

Rīgas pirmajam pilsētas arhitektam Reinholdam Šmēlingam veltīto populārzinātnisko konferenci ik gadu rīko Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs. Konferences nolūks ir kopā aicināt aktīvus sabiedrības pārstāvjus, arhitektus, būvniekus, plānotājus, politiķus un citus interesentus, lai diskutētu par pilsētai un nozarei svarīgiem jautājumiem, iepazītos ar jaunākajiem nozares pētījumiem un analizētu citu valstu pieredzi.

Interesenti aicināti reģistrēt savu dalību konferencē, kā arī iepazīties ar konferences materiāliem un referentiem apmeklējot interneta vietni http://arhitekts.riga.lv/konference

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx