Sēņošanas sezona Karostā

No 1.—3.jūnijam Kultūras un informācijas centrs K@2 sadarbībā ar franču arhitektu un mākslinieku grupu EXYZT, kas pazīstama no open source paviljona Francijai 10.Venēcijas arhitektūras biennālē, rīko festivālu LABICHAMPI Karostas unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma glābšanai un atjaunošanai.

Festivāls LabiChampi (aptuvenais tulkojums — Labas sēnes) ir sēņu kultūrai veltīti svētki. Radošo darbnīcu, multimediālo instalāciju, sēņu audzēšanas un citu pasākumu mērķis ir meklēt saikni starp urbāno arhitektūru, mūsdienu tehnoloģijām, dizainu un dzīvo dabu. Sēņu svētki būs noslēgums ilgam sagatavošanās posmam izstādē laicīgās mākslas galerijā K.Māksla? ar kulmināciju 1.jūnijā — mākslas objekta Sēņu jumts jeb MushRoof atklāšanu topošajā Karostas mākslas centrā Cēsu rotas ielā 2.

Svētku laikā būs iespēja piedzīvot sēņu sprādziena performanci (MushBoom), nogaršot sēņu ēdienus un apmainīties ar receptēm, dejot (MushTronic), radīt savas sēņu drēbes (MushFashion), urbānā sēņu laboratorijā apgūt sēņu audzēšanas noslēpumus, izbaudīt mūziku, teātri, dzeju un kino, apmeklēt izstādi gida pavadībā, kā arī piedalīties tradicionālajos 19.gadsimta franču ģimeņu svētkos (bal musette).

Franču arhitektu un mākslinieku grupas EXYZT arhitektūra top ciešā saistībā ar vides kontekstu. EXYZT projektu pamatā ir brīvi pieejamas un pārveidojamas (open source) arhitektūras ideja, kas ikkatram ļauj kļūt par savas vides veidotāju. Arhitektūru viņi papildina ar video, mūziku, dizainu, foto un kulināriju, radot spilgtus starpdisciplinārus projektus. EXYZT īstenota open source arhitektūra bija baudāma 2006.gada Venēcijas arhitektūras biennālē Francijas paviljona iekārtojumā.

No 1.—2.jūnijam turpat, Karostas Kinoostā, Atmodas bulvārī 6a, notiks jauno mediju kultūras centra RIXC, LPA Mākslas pētījumu laboratorijas un K@2 sadarbībā organizētā starptautiskā mākslas un zinātnes konference Spiegošanas tehnoloģijas un māksla, kas tiek organizēta 9.jauno mediju kultūras festivāla Māksla+Komunikācijas ietvaros.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Lelle

EXZYT ir super, super, super!

reiniz

gan karaostas apbūve, gan arī francijas paviljons venēcijā ir pateicīgs neitrāls fons

Lelle

EXZYT ir super, super, super!

reiniz

gan karaostas apbūve, gan arī francijas paviljons venēcijā ir pateicīgs neitrāls fons

4
0
Lūdzu, komentējietx