Pilsētplānotāju izstāde

26. janvārī plkst. 17.00 Arhitektu namā tiks atklāta Latvijas pilsētplānotāju pirmā izstāde Sējums nr.2. Grafiskā daļa, kas veltīta attīstības projekcijai telpā un tās grafiskajai valodai. Izstādes mērķis ir iepazīstināt plašāku sabiedrību ar teritorijas attīstības plānošanu kā radošu procesu. Izstāde skatāma līdz 12.februārim.

Latvijas plānotāji ir krājuši pieredzi, nu jau turpat divdesmit gadu strādājot jaunā vidē. Mums ir ko rādīt un teikt par savu darbu, attieksmi pret dzīvi un norisēm sabiedrībā gan pašiem sev, gan kolēģiem un visiem citiem interesentiem. Tāpēc sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Latvijas Arhitektu savienību un Latvijas Teritoriālplānotāju asociāciju uzņēmums grupa93 organizē pirmo Latvijas telpiskās plānošanas izstādi. Tā iecerēta kā tēmas pieteikums — iepazīšanās, jeb vizītkarte. Izstāde iecerēta kā aizsākums tematisku izstāžu un pasākumu ciklam, ievads turpmākām diskusijām.

Plānošanas rezultātus nereti salīdzina ar spēles noteikumiem, ietvaru attīstībai – rāmi? Mūsu doma ir šajā izstādē nokļūt ārpus rāmjiem. Gribam rādīt plānošanas radošo pusi — to, kā domas tiek projicētas vizuāli uztveramā grafiskā veidā. Plānošanā izteiksmes skaidrībai ir nozīme kā rezultāta pasniegšanā, tā plānojuma dokumentu izstrādāšanas radošajā procesā. Zīmējums (grafika) ir vēstījums.

Prezentētie darbi pārstāv dažādus plānošanas līmeņus un izstrādātājus; RAPLM, pašvaldības, plānošanas uzņēmumus un atsevišķus autorus, tādējādi izstāde sniegs ieskatu par teritorijas attīstības plānošanas tēmu daudzveidību un Latvijas plānotāju profesionālo varēšanu.

Izstādes noslēgumā, 10.februārī (datums mainīts) plkst. 17.00 paredzēta diskusija, kas reizē būs arī Latvijas pilsētplānotāju pirmās konferences atklāšanas sesija. Pasākumu atbalsta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija. Izstādes iniciators ir uzņēmums grupa93.

Izstādes iniciatīvas grupa:

  • Neils Balgalis, grupa93 valdes priekšsēdētājs
  • Edgars Bērziņš, Latvijas Arhitektu savienības padomes loceklis, Latvijas Teritoriālplānotāju asociācijas valdes loceklis
  • Aigars Kušķis, Latvijas Teritoriālplānotāju asociācijas priekšsēdētājs

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
dr.rozentāle

cik tieši pilsētplānotāji būs izlikti apskatei? vīrieši vien? vai būs arī kāda sieviete?

nezinīte

Kas ir pilsētplānotājs? Vai tāda profesija mums ir profesiju katalogā?

dr.rozentāle

cik tieši pilsētplānotāji būs izlikti apskatei? vīrieši vien? vai būs arī kāda sieviete?

nezinīte

Kas ir pilsētplānotājs? Vai tāda profesija mums ir profesiju katalogā?

4
0
Lūdzu, komentējietx