Pilsētvides kulinārija Andrejsalā

Ceturtdien, 31.maijā plkst.19.00 Andrejsalas korpusu ceha projektu telpā Ēdnīca Francijas pavasara ietvaros atklāj franču un latviešu mākslinieku veidoto izstādi Urbanoloģika. Tā būs skatāma līdz 1.jūlijam.

Lielākā daļa cilvēces pašreiz dzīvo pilsētās. Pilsētu veido ne tikai ēkas un transporta maģistrāles, drīzāk — nozīmju konteineri, informācijas plūsmas, valodas režģi un atšķirīga sprieguma vektori. Pilsētas ir dzīvi organismi, kas mēdz būt gan dinamiski un agresīvi augoši, gan nevarīgi, apmulsuši un sarūkoši. Var ļauties pieņēmumam, ka pilsēta aug pati par sevi. Tomēr nevar noliegt, ka pilsēta būtiski ietekmē tās iedzīvotāju uzvedību, paradumus un domāšanu.

Kā smalkā kulinārijas receptē pilsētas valodā sajaucas daudzskaitlīgi ingredienti, kuru proporcija arī nosaka katras pilsētas īpašo garšu.

Izstādē Urbanoloģika piedalās Francijas un Latvijas mākslinieki, kuri savos darbos mēģina apzināt urbānos nosacījums, pētīt pilsētas zīmes un rituālus, kas sakņojas ne tikai urbānajā loģikā, bet arī norāda uz kultūras atšķirībām un nacionālo specifiku. Mākslinieki apzinājuši vietas un situācijas, kurās dominē pilsētvide, brīžiem indivīdam radot atsvešinātu neiederības sajūtu, kā arī reģistrē pilsētnieku uzvedības modeļus.

Mākslinieki no Francijas:

Stefans Kuturjē (Stéphane Couturier), Pjērs Malfets (Pierre Malphettes), Žofrī Ferī (Joffrey Ferry), Nikolā Mulēns (Nicolas Moulin), Latifa Ešaka (Latifa Echakhch)

Latvijas mākslinieki:

Katrīna Neiburga, Līga Laurenoviča, Maija Kurševa, Krišs Salmanis, Ēriks Božis, Māra Brašmane, Voldemārs Johansons, Kate Krolle, Katrīna Sauškina

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
janka

http://www.hoc….net/hokej.php

Kroko

Urbano un Loģika = Pilsēta

janka

http://www.hoc….net/hokej.php

Kroko

Urbano un Loģika = Pilsēta

4
0
Lūdzu, komentējietx