Paziņoti nominanti Mīsa van der Roes balvai

Eiropas Komisija un Mīsa van der Roes fonds nesen izziņoja darbus, kas pretendē uz 2024. gada Eiropas Savienības Laikmetīgās arhitektūras balvu — Mīsa van der Roes godalgu. Starp  balvai nominētajiem 362 darbiem no 38 Eiropas valstīm ir arī septiņi no Latvijas.

Balva, kuras cikls ir divi gadi, šogad tiek rīkota jau 18. reizi, un aptver arhitektūras darbus, kas ir pabeigti no 2021. gada aprīļa līdz 2023. gada maijam. Pretendentus vienmēr piesaka Eiropas valstu arhitektu savienības, kā arī ekspertu tīkls (no Latvijas tie ir — LAS, Jānis Lejnieks un Artis Zvirgzdiņš). No 362 iesniegtajiem projektiem, žūrija atlasīs 40 izcilākos, kas parasti tiek atspoguļoti izstādē un katalogā. Finālam no tiem tiek izvirzīti pieci, kurus žūrija apmeklē klātienē, izvēloties balvas ieguvēju, kas tiks paziņoti nākamā gada aprīlī, bet svinīgā apbalvošanas ceremonija, kopā ar konferenci, debatēm un izstādes atklāšanu,  — kā parasti — maijā, Barselonā.

Balvas 2024. gada tēma  fokusējas uz pašreizējiem izaicinājumiem, ar ko saskaras iedzīvotāji, arhitekti, klienti, attīstītāji, politikas veidotāji un citi profesionāļi saistībā ar Eiropas Zaļais kursu. Galvenie mērķi ir pilnībā izpratst Eiropas būvētās vides pārveidojumus; atzīt un apbalvot izcilību un inovācijas arhitektūras jomā; apmainīties ar idejām un pieredzi, lai radīt ilgtspējīgāku vidi nākotnē, un veicināt vides, sociālo un ekonomisko apziņu caur arhitektūru, ainavu arhitektūru, pilsētplanēšanu un dizainu, kā arī sadarbību ar citām kultūras jomām.

No Latvijas šogad ir pieteikti septiņi projekti — sociālais centrs “Pērle” Cēsīs (Ēter), koka biroju ēka “AVOTI” Lizumā (MADE arhitekti), brūzis “Manufaktūra” (Sampling), mācību centrs Mārupē (GoodPattern), Ogres Centrālā bibliotēka (PBR), Ola Foundation ēka Ķīpsalā (UPB ) un Zinātnes centrs “Vizium” Vemtspilī (Audrius Ambrasas Architects,  Arhitekta J.Pogas birojs).

Latvijas pretendenti

Igaunijas pretendenti
Lietuvas pretendenti

Visu valstu pieteikto darbu arhīvs

Balvas žūrijā šogad ir: Frédéric Druot (Parīze/Bordo),), Martin Braathen (Oslo), Pippo Ciorra (Roma), Tinatin Gurgenidze (Tbilisi/Berlīne), Adriana Krnáčová (Prāga), Sala Makumbundu (Luksemburga) un Hrvoje Njiric (Zagreba).

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Kas tur ar to Ola Foundation? Saprotu ka Pīlēns pats projektējis, – būtu labi nopublicēt, Arti. Lai jaunie zaļie gurķi pamācās 😉

Andris

Pēc kādiem principiem tika izvēlēti Latvijas finālisti?

2
0
Lūdzu, komentējietx