Pabeigts Liepājas koncertzāles skiču projekts

Lielā dzintara skiču projektu liepājnieki saņēma noteiktajā laikā. To pašlaik tulko, pēta un analizē. Vai Folkers Gīnke izstrādās arī koncertzāles tehnisko projektu, pagaidām nav skaidrs, taču sola, ka darbs noritēs viņa virsvadībā.

2003.gadā Liepājas domes un LAS rīkotajā starptautiskajā arhitektūras metu konkursā par Liepājas Simfoniskā orķestra koncertzāles ideju uzvarējušais Austrijas arhitektu biroja Giencke & Company darbs Giant Amber 2005.gadā tika pārstrādāts atbilstoši pilsētai piederošā zemesgabala robežām.

Pagājušā gada 10.decembrī Liepājā svinīgi tika parakstīts trīspusējs līgums starp Liepājas domi, Komunālo pārvaldi un austriešu arhitektu Folkeru Gīnki par skiču projekta Simfoniskā orķestra koncertzāles izbūve Liepājā izstrādi līdz 2006.gada 31.martam.

Skiču projekta sastāvā — projektēšanas vispārīgo noteikumu analīze un precizējumi, koncertzāles stāvu plāni, telpu un funkcionālās programmas realizācija un pārbaude, principiālo būvkonstrukciju risinājumi, ēkas inženiertīklu, tehnoloģisko iekārtu un ugunsdrošības plānu shēmas un labiekārtojums, kā arī principiālie akustikas risinājumi un ārējo reklāmu koncepcija.

Skiču projekta izstrāde notika vairākos darba posmos. Februārī Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Imants Resnis nedēļu uzturējās Austrijas pilsētā Grācā, lai kopā arhitektu F.Gīnki un akustikas profesoru Karlhaincu Milleru no Vācijas koriģētu koncertzāles skiču projekta pirmā posma detaļas. Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde tikās ar kultūras ministri Helēnu Demakovu, lai pārrunātu Liepājas koncertzāles projekta biznesa plāna sagatavošanu. Vērā tiek ņemta Igaunijas un Somijas pieredzes šāda veida būvju apsaimniekošanā. Biznesa plānam jābūt gatavam līdz 30.aprīlim, lai maijā to prezentētu valdībai.

Arhitekta F.Gīnkes honorārs par darbu pie skiču projekta Simfoniskā orķestra koncertzāles izbūve Liepājā — 226 302, 89 Ls.

Jaunā koncertzāle Liepājā atradīsies Radio ielā 8, bijušā kinoteātra Liepāja vietā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx