Nosaukti gada balvas finālisti

Šodien Arhitektu savienības rīkotajā  tiešsaistes preses konferencē tika nosaukti Latvijas Arhitektūras gada balvas finālisti — tie darbi, ko tālāk vērtēs starptautiskā žūrija.  Gada balvas svinīgā ceremonija un balvu pasniegšana norisināsies 27. augustā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 nominanti:

 • Dziesmu svētku estrāde. Autori: Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu birojs
 • Ogres Centrālā bibliotēka. Autori: PBR
 • ROCHE biroja ēkas atjaunošana Miera ielā. Autori: Didrihsons arhitekti
 • Lindenholma — dzīvojamās apbūves 1. kārta. Autori: Didrihsons arhitekti, Linia, Labie koki, IN4 Design Ideas
 • Privātmāja Jūrmalā ‘House 61’. Autori: SAMPLING
 • Trīs plātņu māja. Autori: GAISS
 • Villa Dālija. Autori: ĒTER
 • Stūķu kūts. Autore: Andra Šmite
 • Rūmenes kūts pārbūve – izstāžu telpas un apartamentu izbūve. Autori: Zaigas Gailes birojs
 • MAD Arhitektūras telpa. Autori: NRJA
 • Ekspozīcija “Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai” Venēcijas arhitektūras biennālē. Autori: NRJA

“Nominantu sarakstā atbalsojas šī gada tēma “Kopā būt”: starp izvirzītajiem darbiem ir gan viena no lielākajām būvēm Latvijas vēsturē — Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, kurā vienkopus var pulcēties vairāk kā 40 tūkstoši cilvēku, gan četras individuālās dzīvojamās mājas, kurās kopā sanākt ģimenēm, radiem un draugiem. Arhitektu biroja NRJA veidotā “MAD arhitektūras telpa” saliedēja arhitektu kopienu, savukārt Lindenholmas dzīvojamais kvartāls piedāvā zaļus, no auto transporta brīvus pagalmus, kur satikties kaimiņiem.” nominantu izvēli komentē Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas pārstāve Evelīna Ozola.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas sastāvā ir arhitekti un pagajušā gada balvu saņēmēji Andris Kronbergs, Ilze Liepiņa un Oskars Vāvere, arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile, kā arī režisors Uģis Olte. Nākamajā konkursa norises posmā 11 nominētos darbus vērtēs un lēmumu par galvenajām balvām pieņems fināla žūrija.

Preses konferences ieraksts

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 ietvaros būs iespējams aplūkot nominantu darbu izstādi, kura tiks atklāta 23. augustā. Gluži kā pagājušajā gadā, arī šogad izstāde būs apskatāma Rīgas pilsētvidē — JCDecaux izvietotajos reklāmas stendos.

Savukārt 25. augustā norisināsies diskusija par mūsdienu arhitektūras procesiem, bet jau 27. augustā notiks profesionāļu lekcijas un arī gaidītākais notikums — Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā ceremonija. Svinīgajā pasākumā būs aicināti piedalīties kā nominanti, tā citi interesenti, kuriem būs aktīvs Covid-19 sertifikāts, tādējādi arī ceremonijā radot šī gada Arhitektūras gada balvas vienojošajai tēmai “KOPĀ BŪT / BE TOGETHER” atbilstošu atmosfēru.

“Nodarbošanās ar vides veidošanu, pilsētplānošanu un arhitektūru bez šaubām saistīta ar cilvēka, kā arī sabiedrības vajadzību izpēti, izprašanu un vēlmju iemiesošanu plānos, rīcībās un galu galā arī ēkās. Tādā kārtā, jēdziena — vārdkopas “KOPĀ BŪT” interpretācija arhitektūras un vides veidošanas praksē, globālās pārkaršanas, pandēmijas un pēc pandēmijas apstākļos, žūrijas prāt, ir svarīgs un vērtējams apstāklis, izvērtējot arhitektūras gada balvai iesniegtos darbus. ​​Kā un vai darbs veicina vai neievērtē kopā būšanas svarīgo apstākli, piemēram, kā sabiedrisko ēku plānojumi, funkcionalitāte un radītā atmosfēra veicina vai neatbalsta ēkas lietotāju savstarpējas satikšanās, sadarbības un visu veidu radošās izpausmes. Vai arī, kāda ietekme objektiem, kas īstenoti par publiskajiem līdzekļiem ir uz sabiedrību kopumā — vai tas ir radījis pamanāmu “kopējo sabiedrisko labumu”, vispārizglītojošā, ētiskajā un citos līdzīgos parametros.” par galvenās tēmas nozīmi komentēja Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas pārstāvis Andris Kronbergs.

Visi Latvijas Arhitektūras balvai pieteiktie darbi ir vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Ar visiem pieteiktajiem darbiem un nominantiem iespējams plašāk iepazīties LAS mājas lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
5 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Anna

Nu ko, žūrijai izdevusies laba izvēle.

Vecais Laube

Dārgās dāmas, godātie kungi, Ekselences! Mums 20.gadsimta sākuma arhitektiem ir pagodinājums vērot 21.gadsimta arhitektūras darbu skati. Tomēr līdz mums nonākušas baumas par būvnieku karteļa lietu. Kā Jums šķiet, vai nebūtu īstais laiks šobrīd apstādināt Arhitektūras gada skati, jo daži no šī gada darbiem, kā arī daudzi no iepriekšējo gadu darbiem tapuši un Gada balvas ieguvēji – kā piemēram Mākslas muzejs, tapuši noziedzīgu darbību rezultātā, kur mīļajai latviešu tautai izkrāpti miljoniem sudraba latu un kas met ēnu ne tikai uz jums, bet arī uz mūsu nevainojami melnajām arhitektu frakām. Nevar būt, ka neviens no cienījamiem amata brāļiem neko nav zinājis par… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Vecais Laube
Vecais Laube

Saraksts: Visi KP publiskotie lietā iesaistītie būvobjekti ietver VEF kultūras pili, Okupācijas muzeju, Pulka ielas muzeja krātuvi, kultūras pili “Ziemeļblāzma”, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Ogres tehnikumu, Latvijas Universitātes Akadēmisko centru Torņakalnā, Rīgas pili, Jauno Rīgas teātri, Salaspils kultūras namu “Enerģētiķis”, stadionu “Daugava”, Lielupes tenisa centru, Ventspils Mūzikas vidusskolu ar koncertzāli “Latvija”, Lielupes vidusskolu un Jelgavas Valsts ģimnāziju. Tāpat starp būvobjektiem ir Rēzeknes Olimpiskais centrs, Valmieras dzīvojamās mājas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ēka Jaunpils ielā, Rīgā,  KNAB ēka, Bauskas sporta zāle, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, Liepājas cietums, Mežaparka estrāde, Mārupes vidusskola, VUGD ēka Skrundā, Ventspils Inovāciju centrs Rūpniecības ielā,… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš

Lieka uztraukšanās, Vecais Laube, Viss kārtībā, ak jaukā marķīze…

Vecais Laube
5
0
Lūdzu, komentējietx