Mudina apspriest Strēlnieku laukuma detaļplānojumu

Izsludināta Strēlnieku laukuma teritorijas detaļplānojuma pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana, kas ilgs līdz 25.novembrim. Tā ir izdevība arī arhitektiem, kā individuāli, tā paužot organizācijas viedokli, ietekmēt šīs nozīmīgās Rīgas vietas iespējamo nākotni.

Plānojuma mērķis ir iekļaut teritoriju starp Rātslaukumu un 11.Novembra krastmalu Vecrīgas telpiski kompozicionālajā un funkcionālajā struktūrā, atrisinot telpisko konfliktu starp viduslaiku un Otrā pasaules kara rezultātā izveidotajām apbūves struktūrām, izvērtējot Latviešu strēlnieku laukuma iespējamo tālāko attīstību zaudētā pilsētvides rakstura atgūšanai.

Detaļplānojums, ievērojot atļauto izmantošanu, nosaka atšķirīgas funkcionālās zonas gan virszemes, gan pazemes līmenī. Virszemes līmenī detaļplānojumā apskatītā teritorija ir sadalīta trīs daļās:

  • publiskās apbūves teritorija
  • Strēlnieku laukums
  • lielceļu daļa

Publiskās apbūves teritorijā ir noteiktas trīs izmantošanas zonas: esošā Okupācijas muzeja teritorija; teritorija, kas paredzēta pārvaldes, izglītības, kultūras un zinātnes iestāžu būvniecībai un teritorija, kur paredzēta Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveide.

Savukārt, laukuma teritorijā ir noteiktas piecas zonas ar atšķirīgiem veidošanas un labiekārtojuma principiem: laukuma centrālā daļa; laukuma maģistrālās kustības zona; laukuma apstādījumu zona; laukuma daļa ar iespējamu atšķirīgu virsmas līmeņa starpību; Rīgas Tehniskās universitātes priekšlaukums.

Laukuma pazemes telpu ir paredzēts izmantot autonovietņu kompleksam. Iebraukšanai pazemes autonovietnē tiek piedāvāti divi varianti: pirmais — ar iebraukšanu zem 11.Novembra krastmalas un otrais variants — ar iebraukšanu no 11.Novembra krastmalas.

Kopumā detaļplānojuma teritorijā esošās un paredzamās būves veidos laukuma telpiskās robežas un atdalīs Rātslaukuma un Strēlnieku laukuma telpas. Jaunu būvobjektu realizēšanai publiskās apbūves teritorijā un Strēlnieku laukuma teritorijas kompleksās rekonstrukcijas un labiekārtojuma projektēšanai jārīko atklātus arhitektūras skiču konkursus un jāveic būvniecības publisko apspriešanu. Prasības visām konkursu programmām ir iekļautas detaļplānojuma sastāvā.

RDPAD aicina izteikt savu viedokli par plānojumu, kā arī piedalīties sanāksmēs:

  • sabiedriskās apspriešanas sanāksme — 16.novembrī plkst.18.00 Rīgas domes Sēžu zālē
  • arhitektu un pilsētplānotāju profesionālā diskusija par detaļplānojumā piedāvātiem risinājumiem — 20.novembrī plkst.10.00 Rīgas domes 511.telpā

Bez tam RDPAD aicina piedalīties arī speciāli izveidotā aptaujā par Strēlnieku laukuma turpmāko attīstību. Visi interesenti aicināti atbildēt uz jautājumiem par dažādu laukuma funkciju attīstību, par labiekārtojuma elementiem, kas visvairāk pietrūkst laukumā, par atklātām virszemes autostāvvietām, par kafejnīcu izbūvi Daugavas krastmalā kuģīšu piestātņu rajonā un citiem jautājumiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx