Sigurds Grava [1934—2009]

14.septembrī mūžībā aizgājis Sigurds Grava. Pasaules mēroga savas jomas speciālists, izcils kolēģis un labestīga humora piepildīts dzīvesgudrs cilvēks ir padarījis savas dzīves lielos darbus un atstājis mūs.

Sigurds arvien ir lepojies, ka ir piedzimis tieši vēju pilsētā Liepājā. Viņš pieder tai laimīgajai talantīgo latviešu daļai, kas kļuvuši par pasaules pilsoņiem. 1957.gadā absolvējis Kolumbijas Universitāti pilsētbūvniecības specialitātē, viņš izauga līdz prestižās universitātes pilsētplānošanas programmu direktoram un emeritētam profesoram. Arī kā ietekmīgās konsultantu firmas Parsons Brinckerhoff viceprezidents un ilggadējs ANO konsultants transporta un pilsētu plānošanas lietās viņš ieguva starptautisku autoritāti un pieredzi pasaules reģionu urbanizācijas jautājumos.

Sigurds bija lepns, ka dzīvo pasaules notikumu centrā Ņujorkā, Manhetenā, bet sirds un prāts jau kopš atmodas laika bija piesaistīts Latvijas pilsētu attīstībai un izglītības lietām. Tieši viņš ir centies Rīgas, Liepājas un Jūrmalas plānošanas procesus pakārtot sabiedrības interesēm un pasaulē atzītiem demokrātiskiem principiem. Tieši viņš ir pilsētplānošanas skolotājs tai jaunās paaudzes arhitektu grupai, kas plāno šodienas Rīgas attīstību. Prasīgs un labestīgs, ar džentlmeņa tauriņu pie darba uzvalka — tāds paliks mūsu atmiņā neaizvietojams padomnieks, RTU vieslektors, angļu latviešu pilsētvides vārdnīcas autors, publicists, žurnāla Latvijas Architektūra redkolēģijas loceklis un augstu profesijas ētisko principu uzturētājs Sigurds Grava.

Tikai dažas dienas atlikušas līdz 25.septembrim, kad Sigurdam būtu palikuši 75 gadi. Grūti teikt, vai viņš mūsu zemes gaitas un veikumus vēros no savas Liepājas jūras mājas skatu torņa vai Manhetenas augstumiem, bet viņa klātbūtne būs ilga un būtiska — kā mūžīgs paldies.

Arī A4D izsaka līdzjūtību Sigurda Gravas tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx