Mīsa van der Roes balvas 2007 pirmais septiņnieks

Eiropas Savienības deleģētā ekspertu žūrija nosaukusi septiņus pretendentus šāgada Mīsa van der Roes balvai arhitektūrā. Uzvarētājs kļūs zināms 14.aprīlī paredzētajā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks Roes paviljonā Barselonā.

Mīsa van der Roes balva ir nozīmīgākā un respektablākā Eiropas Savienības (ES) atzinība arhitektūrā, tai var pieteikt spilgti inovatīvus un augsti kvalitatīvus arhitektūras darbus, kas uzbūvēti Eiropā divu iepriekšējo gadu laikā.

No 32 valstu arhitektūras institūcijām vai birojiem iesniegtajiem pavisam 273 darbiem, kas nodoti ekspluatācijā laikā no 2005.gada 1.janvāra līdz 2006.gada 31.decembrim, starptautiskā ekspertu žūrija, ko vadīja arhitektūras un pilsētbūvniecības profesors Rikijs Bardets (Ricky Burdett), atlasījusi 33 būves ar novietnēm Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Horvātijā, Itālijā, Īrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Slovēnijā, Spānijā un Vācijā. Ēku izlase tāpat kā citkārt tiks publicēta īpašā katalogā, kā arī eksponēta laureātes pavadošajā izstādē. Diemžēl to vidū nav nevienas no pārgadu favorītēm Latvijas mini gabarīta arhitektūrā.

Septiņi Mīsa van der Roes balvai 2007 nominētie darbi:

• Pole universitaire de science de gestion (Poles universitātes Menedžmenta skola), Bordo, Francijā, Lacaton&Vassal Architects
• Centre Choregraphique Nationale (Nacionālais Horeogrāfijas centrs), Aix—en—Provence, Francijā, Rudy Riciotti
• Phaeno Science Centre, Volfsburgā, Vācijā, Zaha Hadid Architects
• Mercedes—Benz Museum, Štutgartē, Vācijā, UN Studio
• Centre de Artes de Sines (Sinišas Mākslas centrs), Sinišā, Portugālē, Aires Mateus e Associados
• Edifico Veles e Vents, Valensijā, Spānijā, David Chipperfield>Project>Project Lists>Completed 06
• MUSAC Museo de Arte Conemporaneo de Castilla y Leon, (MUSAC Mūsdienu mākslas muzejs), Leonā, Spānijā, Mansilla+Tunon

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) šāgada Mīsa van der Roes balvai bija izvirzījusi 2004. un 2005.gadu LAS skašu Lielās balvas ieguvējas — savrupmāju Siguldā, Arhis, un Drupu māju Sakas pagastā, f.l.tadao&lukševics, kā arī privātmāju Jūrmalā, Vārpu ielā 7, Modus Mood. Kā neatkarīgais eksperts savu viedokli paralēli paudis arī žurnāla Latvijas Architektūra redaktors Jānis Lejnieks.

Mīsa van der Roes balvas ieguvējam ES komisija piešķir 50 000 eiro lielu prēmiju. Tiek pasniegta arī viena speciālbalva — Emerging Architect Special mention — 10 000 eiro.

Mīsa van der Roes balvu 2005 saņēma Rema Kolhāsa un Elenas van Lonas (Ellen van Loon), OMA, projektētā Nīderlandes vēstniecība Vācijā, Berlīnē. Speciālbalva tika NL Architects Basketbāram Utrehtā, Nīderlandē.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx