Mežaparka estrādes konkursā 17 pieteikumi

Starptautiskajā metu konkursā Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijai, kas noslēdzās vakar, saņemti 17 pieteikumi. Atklāt devīžu atšifrējumus un nosaukt uzvarētājus paredzēts 5.novembrī. Savukārt jau no pirmdienas, 22.oktobra, estrādes rekonstrukcijas piedāvājumi tiks atklāti publiskai apskatei Rātsnamā.

Nākamajās dienās divi eksperti — akustiķe Linda Mandalika no Igaunijas un arhitekts Uldis Balodis no Latvijas — vērtēs piedāvājumus savas kompetences ietvaros. Pēc tam par piedāvājumiem spriedīs žūrijas komisija.

Konkursa mērķis ir iegūt iespējami labāko estrādes arhitektoniskās un akustiskās pārbūves koncepciju, ko varētu izmantot kā pamatu tehniskā projekta izstrādei, sekmējot racionālu līdzekļu izmantošanu projektēšanas un celtniecības procesā. Iepriekšējie konkursi noslēdzās neveiksmīgi zemās arhitektu atsaucības dēļ.

Žūrijas komisija izvērtē iesniegtos metus pēc sekojošiem kritērijiem: Dziesmu svētku estrādes arhitektoniskais veidols un atbilstība akustiskajām prasībām, Dziesmu svētku estrādes konstruktīvais risinājums un inovatīvu tehnoloģiju pielietojums, kā arī Dziesmu svētku estrādes teritorijas zonējuma funkcionalitāte.

Konkursa godalgu kopējais fonds ir 63 000 eiro, paredzot pirmajai vietai – 21 000 eiro, otrajai – 15 000 eiro un trešajai vietai – 7 000 eiro. Paredzētas arī piecas veicināšanas prēmijas, 4 000 eiro katra. Šīs summas uzrādītas pēc nodokļu samaksas.

Pēc konkursa notiks sarunu procedūra ar trīs labāko ideju autoriem par detalizētu projekta izstrādi. Estrādes transformāciju plānots īstenot līdz 2010.gada Dziesmu svētkiem.

Žūrijas komisiju vada Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks. Komisijā darbojas arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ārgalis, Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis un citi kompetenti valsts un pašvaldību pārstāvji. Žūrijas komisijā piedalās arī speciālisti no ārvalstīm: arhitekts Klaus Kada no Austrijas, prof. Mati Rautiola no Somijas, kā arī Velsas, Igaunijas Lietuvas un Latvijas Arhitektu savienību prezidenti. Ziņojumu žūrijai sagatavos arī divi eksperti – Eiropas Akustiķu asociācijas konsultante Linda Madalika no Igaunijas un arhitekts Uldis Balodis no Latvijas.

Estrādes rekonstrukcija tiek īstenoti divos posmos: līdz 2008.gada Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem Mežaparka Lielajā estrādē notiek rekonstrukcijas darbi, kuri nepieciešami dalībnieku drošībai, sakārtot infrastruktūru, veicot darbus ūdensvada, kanalizācijas sistēmās un veikt estrādes teritorijas un vides labiekārtošanu. Par aptuveni deviņiem miljoniem latu darbus veic SIA PBLC. Parzedzēts, ka rekonstrukcijas otrais posms tiks veikts līdz 2010.gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
ž.

kā tad konkursa organizētaji grasās saglabāt anonimitāti un objektivitāti vērtējot, ja rezultātus paziņošot tikai 5.novembrī, bet visu darbu izstāde apskatāma jau tagad ?

l

lv tak. kāda tur objektivitāte )

ž.

kā tad konkursa organizētaji grasās saglabāt anonimitāti un objektivitāti vērtējot, ja rezultātus paziņošot tikai 5.novembrī, bet visu darbu izstāde apskatāma jau tagad ?

l

lv tak. kāda tur objektivitāte )

4
0
Lūdzu, komentējietx