Mājokļu tēmai veltīts hakatons

Kā nodrošināt jaunu mājokļu celtniecību ārpus Rīgas — sabalansējot iedzīvotāju ienākumus, būvniecības izmaksas? Tas ir jautājums, uz kuru atbildes tiks meklētas organizācijas MadCity Riga rīkotajā tiešsaistes hakatonā “Mājoklis un jūra” 17. un 18. martā. Pasākuma pirmajā dienā savu redzējumu izklāstīs saistīto jomu eksperti, viņu vidū arī arhitekti Sandra Treija, Juris Poga, Mārtiņš Ošāns, Zanda Lapsa, Dina Suhanova, Uģis Kaugurs, Gundars Vīksna, Sergejs Ņikiforovs, Toms Kokins, Niklāvs Paegle un Andris Kronbergs. Otrajā dienā ekspertu komandas (arhitekti, pilsētplānotāji, nekustamā īpašuma speciālisti, transporta inženieri, politiķi, u.c.) veidos attīstības vīzijas konkrētai vietai — jaunam dzīvojamajam rajonam Liepājā, 24 ha lielai teritorijai Klaipēdas ielā 138.

Uzbūvēt, pārdot vai nopirkt jaunu mājokli, kurš atrodas tālāk par 50 km no Rīgas, ir izaicinājums. Vienlaicīgi kvalitatīva, energoefektīva mājokļa pieejamība veido pamatu vietu un reģionu attīstībai. Kā nodrošināt jaunu mājokļu celtniecību ārpus Rīgas — sabalansējot iedzīvotāju ienākumus, būvniecības izmaksas? Īres dzīvokļi, kas vispār ir “pieejams mājoklis” un pašvaldības loma tā nodrošināšanā? Kādās teritorijās celt jaunos mājokļus? Kāds varētu izskatīties 21. gadsimta dzīvojamais rajons Latvijas reģionu pilsētā? Kādus mājokļa tipus tas ietvers, kādas funkcijas? Kādus atbalsta instrumentus plāno valsts un kā var sadarboties pašvaldības un uzņēmumi? Cik ātrā laikā varam panākt pārmaiņas?

Hakatons notiks tiešsaistē, trešdien, 17. martā un ceturtdien, 18. martā. Divas dienas veltītas aktuālai tēmai “Mājoklis Latvijā (ārpus Rīgas metropoles areāla) — pārdroši sapņi vai reāla reģionu attīstības iespēja?”. (Ieeja – brīva).

Pievienojies reģistrējoties ŠEIT

Pasākuma aktuālā programma pievienota e-pasta pielikumā, papildinājumiem seko līdzi ŠEIT

Pirmās dienas laikā dažādu saistīto jomu eksperti izklāstīs savu redzējumu par jaunu mājokļu būvniecības iespējām ārpus Rīgas, tā nozīmi teritorijas attīstības procesos un diskutēs par dažādiem faktoriem un to ietekmi uz sadarbības modeļiem.

Otrajā dienā ekspertu komandas (arhitekti, pilsētplānotāji, nekustamā īpašuma speciālisti, transporta inženieri, politiķi, u.c.) veidos attīstības vīzijas jaunam dzīvojamajam rajonam Liepājā — 24 ha lielai teritorijai Klaipēdas ielā 138. Pasākuma laikā izteiktie viedokļi, diskusiju rezultāti un izveidotās teritorijas attīstības ieceres veidos pamatu lokālplānojuma risinājumiem.

Atzīmējies kā nācējs arī pasākuma Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/155092899776683
Nepalaid garām iespēju iegūt jaunas zināšanas!
Tiekamies hakatonā!

Priekā un veselībā,

MadCity komanda

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
3 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Šķiet tāda kompānija kā YIT arī bez hakatoniem zin kas vajadzīgs pilsonim. Lēts mazs miteklis, kuru tas spēj nomaksāt. Ja Rīgā vēl bankas negribīgi kredītus dod, tad Līvānos diez vai. Hakatonu drīzāk vajadzētu rīkot banku pārstāvjiem, jo par arhitektiem tā kā visiem būtu skaidrs – tas maizes darbs. Tā niša ar izciliem dzīvokļiem labās vietās šķiet ir pārpildīta ar piedāvājumu. Un visā pārējā ,kā reizi, tirgus noliek visu savā vietā un pircēja izcelsmes valsts. Protams ar jaunajiem grozījumiem un finanšu izlūku darbošanos šai nišai arī ir problēmas. Senais latvietis vispirms cēla kūti, kur lopiņus turēt un pēc tam māju, –… Lasīt vairāk »

A4D

Nedaudz sekoju līdzi. Sākotnēji likās vērtīgs pasākums, – radīt konceptu kaut kādam kvalitatīvi jaunam mājokļu kvartālam. Bet nu brīdī, kad tika parādīti daiļrunīgie salīdzinājumi – uzliekot šo Liepājas gruntsgabala kontūru uz dažādām vietām Rīgas kartē, tad jau top skaidrs, ka 24 hektāri – tas taču ir vairāk kā puse no Vecrīgas. Un tas viss – viens gruntsgabals, ar vienu adresi – Klaipēdas iela 138. Labi, ārā iet Dienvidu forti ar ūdensgrāvi apkārt, bet tik un tā.. Un tad vēl viens no runātājiem, šķiet, vai tik nebija pats Liepājas domes vadītājs, – sacīja, ka redzot tur 9-11 stāvu apbūvi, – tad… Lasīt vairāk »

Miķelis
3
0
Lūdzu, komentējietx