No 7.—11.februārim Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina studenti atkal piedalās Stokholmas Starptautiskās mēbeļu meses jauno dizaineru inkubatorā Greenhouse. Šogad latvieši kompaktizē lietas mūsdienu cilvēka ikdienas nodarbēm — Minimum / Maximum.
Stāsts par LMA ekspozīcijas šāgada koncepciju sākās, kad dizaina students, rīdzinieks Rihards Funts ar lepnumu lasīja par pirmo miniatūro fotoaparātu pasaulē — unikālo Minox, kādus Rīgā sāka ražot pirms 70 gadiem. Leģenda deva iedvesmu LMA jaunā stenda idejai — minums ir maksimums.
Tāpat kā kompaktais Minox neizskatījās pēc fotoaparāta, studentu darbi uzreiz neļauj atpazīt to funkciju. Mūsdienām raksturīgā patērētāju sabiedrība apaug ar mantām, ar katru dienu arvien aktuālāka kļūst telpas un resursu ekonomija. Pilsētā, mājā, arī dzīvoklī vairs nav vietas, tomēr vajadzību skaits pieaug.
Tāda arī galvenā koncepcija. Neatsakoties no ikdienas vajadzībām, izskaust pārmērības telpas un materiālu izmantojumā. Minimāli līdzekļi, maksimāls rezultāts — vienkārši un funkcionāli priekšmeti, kas aizņem maz vietas. Dizaineri vairs nav tikai mantu radītāji, viņi uzņemas atbildību par pārprodukciju un industrializācijas nodarīto kaitējumu dabai, un piedāvā savu palīdzību.
Rietumu kultūras cilvēka ikdienu raksturo notikumu pārblīvējums un steiga, kurā jārod līdzsvars starp laicīgo un garīgo. Jaunie LMA dizaineri piedāvā portatīvu līdzsvaru. Viņu radītie priekšmeti piemēroti katrai nedēļas dienai. Piecām darba dienām atbilst divi priekšmeti — Nēsis un Ātrā tasīte. Steidzīgais cilvēks rīta kafiju dzer skrienot, un dienā viņš noteikti nēsā līdzi pudeli ūdens. Iedvesmojies no vectēva darinātajiem salokāmajiem nēšiem, Jānis Valdmanis radījis ūdens nēsi PET pudelēm. Indra Merca piedāvā vizītkarti kā salokāmu kafijas krūzīti, Gundega Zaķe askētisku, bet ļoti ērtu lūgšanu soliņu — Dieva Jēriņš, Kaspars Jursons salokāmā lietussarga formāta ķebli — Čiku.