Latvijas jauno dizaineru darbi Arhitektūras muzejā

Ceturtdien, 13.septembrī plkst.17.00 Latvijas Arhitektūras muzejā atklāj Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina studentu izstādi Minimum / Maximum. Latvijas skatītājam tiek piedāvāta izstāde, kas šogad jau pabijusi Stokholmā un Milānā, un ir pirmā latviešu jauno dizaineru darbu ekspozīcija, ko izrādīs LAM. Tā būs skatāma līdz 28.septembrim.

Minimum / Maximum ir projekts, ar kuru LMA jaunie dizaineri šogad piedalījās divās starptautiski nozīmīgās dizaina skatēs — Stokholmas Starptautiskās mēbeļu izstādes skolu un neatkarīgo dizaineru sadaļā Greenhouse, kā arī Milānas Starptautiskās mēbeļu izstādes dizaina skolu un jauno dizaineru ekspozīcijā Salone Satellite.

Par iedvesmas avotu projektam simboliski kalpoja vienīgais starptautiski pazīstamais Latvijas dizaina zīmols — Valtera Capa un uzņēmuma VEF radītā pirmā miniatūrā fotokamera VEF Minox (1937), kura ražošanā ieviesta tieši pirms 70 gadiem.

Dizainers šodien nav tikai lietu radītājs, bet uzņemas atbildību par procesu kopumā: gan par pārprodukciju, gan industrializācijas kaitējumu dabai. Resursu un vietas taupība ir viens no aktuālākajiem jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Studentu radītā kolekcija Minimum / Maximum piedāvā mazas, kompaktas un portatīvas lietas mūsdienu cilvēka dzīves atvieglošanai laikā, kad mantu ir par daudz, bet laika — par maz.

Ievērības cienīgs dizaina paraugs ir arī pati LMA studentu un mācībspēku veidotā Minimum / Maksimum ekspozīcija, kurai bija jāuzrunā skatītājs starptautisko mesu milzīgajā piedāvājumā. Ar precīzi formulēto ideju un vienoto tēlu ekspozīcija izcēlās pat līdzās atzītiem dizaina izglītības milžiem kā Helsinku Mākslas un dizaina universitāte (UIAH) un Stokholmas Konstfack, tā tika pamanīta un novērtēta. Tagad projekts tiek piedāvāts Latvijas skatītājiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx