LAS diskusija: Ko dod balva?

Latvijas Arhitektūras gada balvas (LAGB) norišu ietvaros Arhitektu savienība rīko diskusiju par šī pasākuma jēgu un nozīmi — “Ko dod balva?”, šodien plkst. 17.00. Saruna būs skatāma FB tiešraidē.

Ir divas vai trīs galvenās tēmas, kas pastāvīgi cīnās par Latvijas Arhitektūras gada balvām. Un, lai gan šīs tēmas ir šķietami nesaistītas ar to, ko un kā faktiski būvē Latvijā, domāšanu par arhitektūru tās ietekmē, tāpēc gadu no gada tās ietekmē arī žūrijas darbu un balvai nominēto objektu izlasi. Pirmā tēma ir “kas to redz”, otrā – “pēc kā tas izskatās”. Un tad ir trešā.

Balvas jēgu, šķiet, neviens neapstrīd, un tai ir piešķirts nacionālas nozīmes statuss, tomēr ir vērojama tendence, ka pieteikto darbu skaits ik gadu sarūk. Tāpēc ir vērts parunāt par to, kādu nospiedumu dalība un godalgas LAGB skatēs rada arhitektos, objektu īpašniekos, publikā un arī pašu objektu būvvēsturē.

Sarunu vadīs Vents Vīnbergs
Dalībnieki tiks izziņoti atsevišķi

Diskusija būs skatāma tiešraidē feisbukā: https://www.facebook.com/events/356630429869705

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miks Kārkliņš

Dīvaini. Tipiski lietu būtību skaidro tad, ja sabiedrība kaut ko uztver kā bezjēdzīgu. Vai esam nonākuši pie tā, ka arhitekti gada balvu tā arī uztver? Tādā gadījumā, varbūt lietderīgāk būtu bijis padiskutēt, par to, kapēc ir tāda attieksme pret kaut ko, šķietami, tik nozīmīgu?

1
0
Lūdzu, komentējietx