LAS aicina pieteikt darbus gada balvai

Arhitektu savienība izsludinājusi darbu pieteikšanu Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017. gada konkursam. Vairāk nekā dažus pēdējos gadus, šoreiz atkal ir uzsvērtas kategorijas. Pieteikšanas termiņš — 10. marts.

Gada balvai var pieteikt gan objektus, gan darbus, kas saistīti ar arhitektūras procesiem šādās kategorijās:

  • Kultūras būves (kultūras, izglītības, sakrālās ēkas)
  • Sabiedriskas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, veselības un ārstniecības iestādes)
  • Daudzdzīvokļu ēkas
  • Tirdzniecības ēkas, ražošanas, sporta, inženiertehniskās būves
  • Privātmājas
  • Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija
  • Interjers
  • Ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti
  • Procesi

Pieteikt darbus var ikviens autors vai cita ar darbu saistīta persona (piemēram, īpašnieks vai pasūtītājs) – ikviena fiziska vai juridiska persona, arī pašvaldības, sabiedriskas organizācijas u.c. Darbi jāiesniedz elektroniski LAS mājaslapā.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktos darbus vērtēs divas žūrijas: vispirms nacionālā, pēc tam — starptautiskā. Nacionālās žūrijas sastāvā šogad ir: arhitekti Vītauts Biekša (Vytautas Biekša), Rasa Kleina, Mārtiņš Jaunromāns, Ilze Paklone, Andis Sīlis, ainavu arhitekts Ģirts Runis un  filozofs Jānis Taurens.

Kā labas arhitektūras kritēriji, pēc kuriem LAGB pieteiktos darbus vērtēs žūrija, konkursa nolikumā minēti: ideja un koncepcija, viengabalainība jeb vienotība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, sabiedriskais nozīmīgums, emocionālā iedarbība.

LAGB 2017 noslēguma apbalvošanas ceremonija notiks 19. maijā, kad  tiks pasniegtas vairākas Gada balvas un viena Lielā gada balva. Apbalvošanas nedēļā plānotas ārvalstu lektoru publiskas lekcijas, kā arī publiskai apskatei tiks atklāta nominantu darbu izstāde.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Pasākums tiek organizēts ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx