Konkurss Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijai

Jaunais Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas komplekss (campus) tiek plānots kā unikāla vieta mūzikas, teātra un kinomākslas studijām, radīšanai un izrādīšanai. Iecerēts, ka kompleksam apmierinās akadēmijas vajadzības (telpas augsta līmeņa studijām, pētniecībai un pakalpojumiem) un kļūs arī par nozīmīgu Viļņas kultūras epicentru, —publiskājās telpas un ēkas — koncertu, teātra, kino un deju zāles  piesaistīs pilsētniekus un tūristus.

Kompleksa novietnei atvēlēts puspamesta vieta (4,75 ha) netālu no Viļņas pils, vietā, kas šobrīd tiek izmantota kā Kara muzeja filiāle — miltārās tehnikas garāžas un stāvvietas. Jaunais komplekss pilnībā mainītu šo  vecpilsētas vietu,  piešķirot tai jaunu kvalitāti, saturu un tēlu, uzlabojot arī pieejamāku un pievilcīgāku arī tuvumā esošo Viļņas pils kompleksu. No konkursa dalībniekiem tiek sagaidīti pilsētbūvnieciskie un funkcionālie risinājumi, kā arī reprezentabls tēls, reizē respektējot vēsturisko un dabas kontekstu.

Kompleksa programma ietver:

  • koncertu, teātra, kino un deju zāles
  • mūzikas, kino un teātra fakultātes
  • administrācija sun pētniecība scentra telpas ar bibliotēku
  • studentu kopmītnes
  • kafejnīcu
  • + publisko ārtelpu

Konkurss tiek rīkots Lietuvas vienkāršotā publisko iepirkuma ietvaros, ievērojot Lietuvas Arhitektu savinības apstiprinātos konkursu rīkošanas noteikumus. Konkursa oficiālā valdoa ir lietuviešu, projekta aprakstošie teksti jāisniedz lietuviešu un angļu valodā.

Pilna konkursa dokumentācija

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000