Konkursā par skolu Saldū uzvar MADE arhitekti

Jūlija vidū, piedaloties pieciem arhitektu birojiem, noslēdzies metu konkurss par Saldus mūzikas un mākslas skolu jauno ēku. Pirmo vietu tajā ieguvis MADE arhitektu projekta priekšlikums.

Saldus mūzikas skola un Saldus mākslas skola pašlaik ir divas atsevišķas mācību iestādes, tās izvietotas vairākās savstarpēji nesaistītās ēkās. Jaunajā ēkā atvēlētas telpas abu skolu vajadzībām, tomēr iecerēts saglabāt zināmu autonomiju, ņemot vērā mācību procesa atšķirības mūzikas un mākslas nodarbībās. Jaunās skolas atrašanās vieta paredzēta starp Brīvības un Avotu ielām iepretim Saldus rajona padomes ēkai.

No pieciem projektu priekšlikumiem žūrija kā labāko izvēlējusies MADE arhitektu darbu ar devīzi MSMS, atzinīgi vērtējot risinājuma kompaktumu, tā veiksmīgo iekļaušanos apkārt esošo ēku lokā un pārdomāto skolas iekšējo plānojumu.

Žūrijas sastāvs: Indra Rassa — Saldus rajona padomes priekšsēdētāja, Ina Behmane — Saldus rajona padomes izpilddirektore, Ingrīda Andersone — Saldus pilsētas arhitekte, Artūrs Maculēvičs — Saldus mūzikas skolas direktors, Merike Armulika — Saldus mākslas skolas skolotāja, Ausma Skujiņa, Uģis Kaugurs, Andris Kokins — arhitekti.

2.vieta — ASAKA

Autori: Zikurāts — Inguna Stepanova, Tamāra Pazāne.
Projekts ASAKA piedāvā jauno skolas apjomu veidot rotaļīgu un izmantot dabiskus apdares materiālus, tā panākot ēkas optisku samazināšanu un organiskāku iekļaušanos mazpilsētas mērogā. Kompozicionāli ēka veidota no trim ritmiski izvietotiem trīsstāvu apjomiem, kurus apvieno divstāvu pamatapjoms. Fasāžu, kā arī iekštelpu apdarē paredzēts izmantot finiera un beicēta koka apšuvumu un ar dabas motīviem apgleznotas fasāžu plaknes. Mērķis — uzlūkot ēku kā dabas sastāvdaļu un panākt jauno mūziķu un mākslinieku harmonisku izaugsmi. Mūzikas skolas telpas izvietotas ēkas 1. un 2. stāvā, mākslas skola un tehniskās telpas — ēkas 3. stāvā. Skolas aktu zāle, kā arī administrācijas un koplietošanas telpas paredzētas 1. stāvā tiešā galvenās ieejas tuvumā, bet sagatavošanas klašu bloks – ielas korpusa 2. stāvā.
Ēkas apbūves laukums: 2015 m2
Ēkas kopējā platība: 4475 m2
Ēkas kubatūra: 23500 m3

3.vieta — PIANO

Autori: rr.es — Anita Jēka, Edgars Suvorovs, Agate Eniņa, Rihards Rozīte.
Projekta PIANO koncepcijas pamatā ir muzikāli mākslinieciska tēla veidošana. Formu valoda rada asociāciju ar klaviertaustiņu spēles ritmu un mūzikas dinamiku. Plānā ēka iezīmējas H burta formā. Mūzikas un mākslas skolu autonomās funkcijas kārtojas paralēli izvietotos būvapjomos, bet ēkas centrā atrodas aktu zāle, vestibils un kopīgi izmantojamas publiskas telpas. Gleznošanas nodarbību telpas orientētas uz ziemeļiem, mācību klases uz dienvidiem. Ēkai ir divi pilni stāvi un mansards, savienoti ar divām atklātām kāpņu telpām un stiklotiem liftiem.
Ēkas apbūves laukums: 2050 m2
Ēkas kopējā platība: 4658 m2
Ēkas kubatūra: 18166 m3

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx