Inovatīvā tekstildizaina dienas Rīgā

No 15.februāra līdz 9.martam kultūras iniciatīva e—text+textiles dažādās norises vietās Rīgā rīko pasākumu ciklu Body & Space — inovatīvais tekstildizains no Zviedrijas: izstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls, semināru un radošo darbnīcu RTU telpās. «Gudrie audumi arvien vairāk pielietojumu rod cilvēku ikdienā. Tie prasa spēju jaunā veidā domāt un strādāt starpdisciplināri, apvienojot tradicionāli nošķirtās jomas.»

IZSTĀDES Body & Space apskate kuratoru vadībā

Laiks: 14.februārī plkst.16.00
Vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls, Radošā darbnīca, Torņa iela 1, Rīga

Jaunās paaudzes tekstilmateriāli spēj ne vien mainīt krāsu, formu, tekstūru, bet arī vadīt elektrību. Saukti par gudrajiem audumiem, tie sākotnēji tika lietoti kosmosa un militārajā industrijā. Tomēr mūsdienās šie materiāli un tehnoloģijas arvien vairāk pielietojumu rod cilvēku ikdienā. Šie jaunievedumi prasa jauna veida dizainu un ražošanu, un domāšanu.

Kultūras iniciatīvas e—text+textiles Rīgā rīkotā pasākumu cikla Body & Space — inovatīvais tekstildizains no Zviedrijas mērķis ir sniegt ieskatu neizmērojamā mūsdienu tekstildizaina iespēju laukā, kā arī stimulēt diskusijas un praktiskus pasākumus jomas attīstībai Latvijā.

IZSTĀDE: Body & Space

Laiks: 15.februāris—9.marts
Vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls, Radošā darbnīca, Torņa iela 1, Rīga

Izstāde Body & Space iepazīstina ar jaunākajiem sasniegumiem gudro audumu dizainā, kas tapuši Zviedru tekstildizaina augstskolā Boras pilsētā. Tie ir ap 30 Zviedru tekstildizaina augstskolas profesoru un studentu darbi, kas atklāj jauna veida mijiedarbi starp cilvēka ķermeni un apkārtējo vidi. Tās ir gan saules gaismu absorbējošas tapetes un ar ķermeņa siltumu «darbināma» kleita, gan jauna veida audumi publiskajām telpām un ekoloģiski tīri skaņas un siltumizolācijas materiāli.

Izstāde Body & Space akcentē Zviedru tekstildizaina skolas starptautiskās reputācijas stūrakmeņus — spēju domāt un strādāt starpdisciplināri: apvienojot tradicionāli nošķirtās jomas (dizains, tehnoloģijas, zinātne, bizness), un skatīt tekstildizaina attīstību globālā perspektīvā.

SEMINĀRS: Gudro audumu izaicinājums

Laiks: 15.februāris
Vieta: Mazā zāle, Rīgas Tehniskā universitāte, Kaļķu iela 1, Rīga

Eksperti prognozē, ka tuvākajā nākotnē mūsu sadzīvi būtiski uzlabos un regulēs dažāda tipa inteliģentie materiāli. Daudzas no šīm sistēmām būs diskrēti integrētas audumos un citās fleksiblās membrānu struktūrās mikroelektronikas, nanotehnoloģiju, komunikācijas un sensoru tehnoloģiju veidā.

Seminārs Gudro audumu izaicinājums akcentēs tekstila kā nākotnes materiāla potenciālu. Fokusā būs starpdisciplinārā dizaina, zinātnes un tehnoloģijas izpētes prakse, kas izrādījusies veiksmīga jaunu sinerģiju un produktu radīšanā. Šie jautājumi tiks skatīti no Zviedrijas un Latvijas zinātnieku, dizaineru, tehnologu, ekonomistu un mācībspēku viedokļa. Paredzams, ka seminārs iekļausies aktuālajā kultūras dialogā starp (tekstila) amatu, tehnoloģiju, dizainu, mākslu, zinātni un sabiedrību. 

Pieteikšanās semināram līdz 13.februārim
raksti: info@e-text-textiles.lv

RADOŠĀ DARBNĪCA: EduWear

Laiks: 4.—7.martam
Vieta: Rīgas Tehniskā universitāte Kaļķu iela 1, Rīga

Radošajā darbnīcā EduWear Zviedru tekstildizaina augstskolas speciālistu vadībā Latvijas dizaina un tehnoloģiju studenti apgūs elektronisko audumu programmēšanas un attīstīšanas paņēmienus. EduWear apmācības programma izpelnījusies starptautisku atzinību par spēju apvienot radošus risinājumus ar ekonomiskajiem principiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx