Hardija Lediņa idejām veltīta izstāde

10.septembrī plkst.18.00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāta izstāde Laika gars un vietas atmosfēra, kuras pamatā ir arhitekta, multimediālā mākslinieka Hardija Lediņa 80.gados aktualizētās pārdomas par cilvēku, dzīvojamo vidi un cilvēku pilsētvidē, un versija, kā tās attiecas uz mūsu dzīvojamo vidi šodien. Izstāde būs apskatāma līdz 4.oktobrim.

Plašākai publikai visvairāk ir pazīstama H.Lediņa (1955-2004) eksperimentālā muzikālā daiļrade, taču viņa teorētiskie apsvērumi par modernisma un postmodernisma pilsētplānošanu — laika garu un vietas atmosfēru — ir salīdzinoši mazpazīstami. Tomēr H. Lediņa pienesums modernisma un postmodernisma arhitektūras analīzē ir laikmetīgs gan no ideju pozicionējuma, gan izpētes metodes viedokļa.

Līdzās H.Lediņa arhīvam izstādē būs skatāma saistoša dokumentācija no Rīgas jauno rajonu izveidošanas 20.gs. 70.- 80.gados un šodien, kā arī jaunākās paaudzes mākslinieču — Ievas Epneres un Ivetas Vaivodes — fotogrāfijas, kas arī pievēršas Rīgas un citu pilsētu mikrorajoniem un cilvēku dzīvei tajā. Izstādes ietvaros notiks arī 1986.gadā uzņemtās H. Lediņa filmas Cilvēks dzīvojamā vidē seansi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Mr Pink Eyes

Noteikti!

mixmaster

10.septembrī zīmīgi: rūmenes muiža vs hārdijs lediņš

aaa

Hardijs- ar īso a

Mr Pink Eyes

Noteikti!

mixmaster

10.septembrī zīmīgi: rūmenes muiža vs hārdijs lediņš

aaa

Hardijs- ar īso a

6
0
Lūdzu, komentējietx