Šodien plkst.17.00 Latvijas Arhitektūras muzejā atklāj izstādi Gaiziņkalna skatu torņa konkursa projekti. Konkursam tika iesniegti 16 darbi, sākot no ekoloģiskas high?tech struktūras līdz romantiskām atmiņām par veco koka torni.
Izstāde atvērta līdz 30.oktobrim darbadienās no 9—18
Akciju sabiedrība "Gada skate".
Zem konkursiem ir vinnētāju saraksts. Žēl, solītā a4d žetona turētājs nav minēts.
kas ir zhetons?
tas ir zhelezobetons
mēģināsim sarūpēt kādu A4D veicināšanas balvu. pagaidām spiedīgi ar finansēm, bet gan jau sagrabināsim. Ir arī iecere AVF (Arh.Veicin.Fondam) organizēt AS Gada skatei alternatīvu pasākumu – brīvu no sociālpolitiskiem apsvērumiem. Drīz organizēsim izstādi, arī studentiem specstipendijas nākotnē piešķirsim utt. Nav tikai to stūmēju pietiekami, visi darbos līdz ausīm.
tas alternatiivais pasaakums solaas buut izcils, vajag tik saorganizeeties… un taas SPECstipendijas… doma arii ir izcila… kaa saka – AIZIET…
Man iepatikās, ka klaviatūras štancēšanas kļūmes dēļ ir ieviesies lielisks brlmmm: AS Gada skate
Prozit!
Akciju sabiedrība "Gada skate".
Tiešām lieliska izstāde. Maza un nevainīga. Tāda, kur cilvēki neispringst. Brīnums vien par to, ka citiem nav bijusi interese piedalīties – tikai kādi padsmit projekti. Droši vien nebija pietiekama reklāma.
Projekti no pilnīga "palīgā" varianta uz iedzeltējuša vatmaņa, kas piegriezts no ruļļa, līdz sakarīgiem stabiņiem. Funkcija pieklibo visos, taču ir labi tēla risinājumi. Ar vīnstīgām apaudzētais zālēdājs – mans favorīts. Kaut kas no Klēsona Koivisto un Rūnes, plus Hercogs un Meirons, plus Torda Buntjes dizains.
Bija iespēja pasmaidīt un pozitīvi pakavēt laiku.
Rekomendēju!!!!
tie ārzemnieki tur nebija ;-). Pārstāvēts tikai minēto rokraksts.
Tas zļais kažociņš un expresīvā bumba augšā ir tīri tā neko, vajadzētu piešķirt kādu a4d veicināšanas žetonu un piedāvāt autoriem nopublicēties. Savukārt daļa dalībnieku gan biedējoši tizli startējuši konkursiņā. Jā gan, un – drīz tiks pie diplomiņiem…
Ne tik drīz…
par "to ar bumbu":)
interesanti..neapshaubāma ir šā projekta suģestējošā pievilcība, taču nevar nepamanīt, ka visa konstrukcija kopumā varētu izrādīties viegli ļodzīga, spēki stieņos ievērojami pārsniedz optimālos (līdz ar ko arī diametri pieaug drastiski) un vēl – nez vai pamatota ir daudzo vienādi plašo skatu laukumu izbūve zemākajos līmeņos.. toties augšā platība varētu pietrūkt
bet darbs tiešām simpātisks
….starp citu, ne visiem mērķis ir VIRSOTNE /pratiski un koncetuāli, arī dzīves filozofija/. Pieļaujot iespēju, ka lifts tomēr netiek realizēts /ekonomisku apsvērumu dēļ/, daudzās platformas spēj nodrošināt skatīties gribētāju skaitu pēc katra spējām/fiziskām un konceptuālām/….
khe!;))) labi rūci, Zeme
par to dzīves filozofiju..
…bet var izrādīties, ka konstrukcijas pamatkoncepcija ir ģeniāla savā vienkāršībā un mehāniskā darbībā….:)
nu un tas, ko ingurds saka par konstrukciju – jaa.. labi veerpes speeki darbojas patreizeejaa konceptaa autoru darbam.. bet vai nav taa, ka neskatoties uz shiim kljuudaam, ko mineeja I.L. konceptu par torni to tachu var arii reaali realizeet un taas kljuudas noveerst proj. gaitaa.. atcereesimies to, ka tas ir skichu konkurss…
faktiski ideju konkurss, kam ar reālu projektu pagaidām maz sakara. Kalkulācijas un tamlīdzīgas lietas nevienam nebūtu pa spēkam apmaksāt. Tāpēc nav ko gruzīt cilvēkus par konstrukcijām.
Dažiem, protams, šķiet, ka bez ISO 2000 nekas nav iespējams.
kuškuš, nešņjācam;)
tik klajaas inzhenierstruktuuraas, taa pat kaa tiltu projekteeshanaa, saakotneejaas konstruktiivaas domas skaidriiba izsaka aarkaartiigi daudz – "peec tam" neko daudz vairs faktiski "sadizaineet nevar".. kaa zinaams 😉
"reaals projekts" tornja gadiijumaa, peec vairaak vai mazaak neveiksmiigi izstraadaatas pamatsheemas, noziimeetu tik vien, kaa reaalo slodzhu izskaitljoshanu un taam atbilstosho elementu (lasi – arii materiaalo zaudeejumu – nelietderiigo investiiciju) apzinaashanu :))
TUR nav baigi daudz vietas dizainiskaam speeleem..
taapeec tomeer palikshu pe domas, ka "sliipi slogotas" un viegli "roteetgriboshas" konstrukcijas jaamaina jau pashaa buutibaa un uzreiz..
10 minūšu garā izstādes apskatījumā bez zaļumu zižļa, kas dabiski reaģētu uz klimata sezonām, ievēroju arī ideju par torni, kas mākslīgi maina toni līdz ar gadalaiku, jo ir adekvāts cilvēka dialogam ar dabu – ķīmiskā radīšana pretī dzīvai radībai – kas saskan