Hičkoka filmu titri

Izstāde: Saul Bass
Vieta: Dizaina muzejs Londonā
Laiks: līdz 10.oktobrim, 2004

Londonas dizaina muzejā līdz 10.oktobrim apskatāma Saul Bass grafiskā dizaina izstāde. Šo pasākumu varētu arī neievērot, ja vien Bass savulaik nebūtu radījis novatoriskākos filmu titrus, arī filmu plakātus un ielūgumus uz pirmizrādēm. Pirms Basa filmu titri bija vienkārša burtu rindiņa ? vārdu un uzvārdu saraksts. Strādājot pie Alfrēda Hičkoka, Bilija Vaildera, Stenlija Kubrika, Mārtina Skorsēzes u.c. režisoru filmām, viņš tos pārvērta iespaidīgā priekšnesumā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
3 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Lelle

Britu broadšīts The Guardian šai manuprāt ļoti OK izstādei bija kārtīgi uzbraucis. Tik un tā rekomendēju apskatīties, jo LV neko daudz par Basu nezina, turklāt interesanti bija vismaz piecās zālītes apskatīties filmu titru savirknējumus. Ļoti krāsaini, neliels šoks pat iestājās, jo pie mums savulaik lielu daļu filmu pa TV rādīja melnbaltajā versijā.

Macrobe

vai tai muzejā DVD arī bij dabonams? apskatījos viņu weblapā – neko tādu nepiedāvā;(sen jau tos hičkoka titrus biju noskatījis un pāris reizes pat kautkādu risinājumu nospēris.)

Lelle

man liekas, ka tur nebija nopērkami DVD – tikai izstādes plakāts un kādas nebūt grāmateles. Varbūt var amazon papētīt, meklējot nevis uz Hičkoku, bet Saul Bass. Nu jā, vēl jau ir variants, ka kādai no tām grāmatām nāca līdzi disks ar filmiņām. Tiešām neiedziļinājos. Žēl…

3
0
Lūdzu, komentējietx