Gada balvas pasniegšana — šo piektdien

Latvijas Arhitektūras gada balvas dienu ievadīs lekciju cikls jeb seminārs, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies šī gada ārzemju žūrijas locekļi: lietuviešu arhitekte Andre Baldišūte (Andrė Baldišiūtė), spāņu izcelsmes dāņu arhitekts Nātans Romero Muelas (Nathan Romero Muelas), Roterdamas biroja Pasel.Künzel vadošais arhitekts un Berlīnes Tehniskās universitātes profesors Ralfs Pāzels (Ralf Pasel, Vācija / Nīderlande) un Igaunijas Mākslas akadēmijas Arhitektūras fakultātes dekāns un biroja Arhitektuuri Agentuur un Allianss Arhitektid arhitekts Tomass Tammis (Toomas Tammis). Īpašā viesa statusā šogad — ievērojamais lietuviešu izcelsmes Kolumbijas politiķis un kādreizējais Bogotas mērs Antans Mockus, kurš, būdams divkārtējs Kolumbijas galvaspilsētas vadītājs, daudz ir paveicis pilsētas sociālas, kultūras un pilsētvides atdzimšanas labā, iemantojot plašu starptautisku atzinību. |
Vairāk par starptautisko žūriju un Antanu Mocku

Arhitektu savienības rīkoto pasākumu kulminācija — Gada balvas pasniegšanas ceremonija, līdzīgi kā 2010. gadā notiks Torņa ielas ārtelpā, taču šoreiz apdzīvojot garāku ielas posmu, — lai  arhitektūru darīt saprotamāku un pieejamāku, un ieinteresēt cilvēkus tajā ieskatīties un novērtēt. Šo pašu arhitektūras popularizēešanas apsvērumu dēļ Gada balvas labāko darbu izstāde šogad līdz pat 8. jūnijam būs brīvi apskatāma Rīgas pilsētvidē — turpat Torņa ielā uz savulaik atjaunotā pilsētas aizsargmūra abpus Rāmera tornim. Izstāde tiks atklāta ceturtdienas vakarā, piedaloties Gada balvas pusfināla darbu autoriem un žūrijām. Muzeju naktī 17. maijā tur tiks demonstrētas arī 16 video filmas par šā gada labākajiem Latvijas arhitektūras darbiem, bet 18. maijā apbalvošanas ceremonija tiks demonstrēta LTV1 ēterā.

Gada balvas nedēļa

13. maijā, 10.00 – 13.00
Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 18
Dizains = vides kvalitāte = dzīves kvalitāte?

Priekšlasījumi un diskusija radi! radošās darbības nedēļas atklāšanas programmas ietvaros. Piedalās un divās dažādās pieredzēs par izglītības telpas dizainu dalās Zaiga Gaile (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) un Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 nacionālās žūrijas priekšsēdētājs Miķelis Putrāms (Saldus Mūzikas un mākslas skola).

16. maijā, 9.30 – 13.00
Mākslas muzejā Rīgas Birža
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 lekciju cikls

Ar priekšlasījumiem uzstājas Gada balvas īpašais viesis, bijušais Kolumbijas galvaspilsētas Bogotas mērs Antanas Mockus, kā arī konkursa starptautiskās žūrijas locekļi:

  • Andrė Baldišiūtė (Lietuva)
  • Nathan Romero Muelas (Spānija / Dānija)
  • Ralf Pasel (Vācija / Nīderlande)
  • Toomas Tammis (Igaunija)

(vietu skaits ierobežots; ieeja ar iepriekšēju reģistrāciju)
Lekcijas varēs vērot arī tiešraidē Latvijas Arhitektūras gada balvas mājaslapā www.arhitektura2014.lv

16.maijā, 18.00
Torņa ielā,  posmā starp Arhitektu namu un Kara muzeju
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 apbalvošanas ceremonija

17.maijā
Torņa ielā, posmā starp Arhitektu namu un Kara muzeju
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 labāko darbu izstāde Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros

Tikai uz šo vienu vakaru izstādes ekspozīcijā tiks iekļautas arī 16 video filmas par šā gada konkursa labākajiem darbiem. Pēc tam tās būs apskatāmas Gada balvas mājaslapā www.arhitektura2014.lv

18.maijā, 16.30 – 17.30
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 apbalvošanas ceremonijas translācija LTV1

Vairāk  http://www.architecture2014.lv/programma/

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx