Fotoizstāde Rīgas pieturvietās

Turpinot arhitektu biroja Sarma & Norde rīkoto ikgadējo Rīgas dokumentēšanas fotoakciju un ievadot Muzeju nakts nedēļu, no pirmdienas, 11. maija līdz svētdienai, 17. maijam divdesmit piecās sabiedriskā transporta pieturvietās Rīgā būs apskatāma fotoizstāde Objekts: Rīga kustībā — fotogrāfu un arhitektu stāsts par kustību pilsētā.

Pagājušā gada maijā fotoakcijas Objekts: Rīga kustībā laikā kopumā trīsdesmit pieci fotogrāfi un arhitekti (fotogrāfi darbojās melnbaltajā, bet arhitekti — krāsainajā foto tehnikā) dokumentēja kustību Rīgā — gājējus, pieturas, krustojumus, auto servisus, trolejbusus un cilvēku izjūtas, pārvietojoties pilsētā — ejot pa ielu, braucot tramvajā vai sēžot sastrēgumā.

Kustība ir interesanta tēma ne vien no pilsētplānošanas viedokļa, kaut transports, šķiet, ir uzskatāmākais ilustrators kustībai pilsētā. Taču arī daudz kas cits — gājēju pāreja, velosipēda siluets, tirgus aina, būvbedre vai garlaikots autovadītāja skatiens liecina par kustību, pat ja tā notiek vien vērotāja domās.

Interesanti, ka gada laikā daudzas ar kustību pilsētā saistītas problēmas ir zaudējušas aktualitāti. Vienlaikus, stratēģiski domājot, tas ir tikai šķietami — pilsēta kā organisms turpina attīstīties un augt. Varbūt tieši tāpēc nākamā fotoakcijas tēma būs Rīga gaismā.

Objekts: Rīga kustībā autori: Anita Antenišķe, Anda Bankovska, Viktorija Barinova, Gunārs Binde, Alise Brante, Māra Brašmane, Evija Dansone, Jānis Dripe, Jānis Girnis, Agnese Gulbe, Andrejs Holcmanis, Gunārs Janaitis, Ojārs Jansons, Arnis Kleinbergs, Anna Kozorovicka, Anda Krauze, Mārtiņš Krūmiņš, Zane Līcīte, Aivars Liepiņš, Aija Lismane, Gints Mālderis, Vilhelms Mihailovskis, Evelīna Ozola, Imants Prēdelis, Aivars Siliņš, Jānis Stīpnieks, Vitālijs Stīpnieks, Uģis Šēnbergs, Indulis Venckovičs, Pēteris Venckovičs, Māris Zemgalietis, Narbuts Zenons, Nikolajs Zīraps, Inga Zūdiņa, Artis Zvirgzdiņš.

Objekts: Rīga ir arhitektu biroja Sarma & Norde rīkota fotoakcija, kurā ik gadus (akcija šogad notiek sesto reizi) piedalās vairāki desmiti profesionālu fotogrāfu (pagājušā gadā arī arhitekti), kas dokumentē kādu Rīgas pilsētvides un dzīves tēmu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx