Ekskursija uz tipogrāfiju Britania

Piektdien, 16.maijā no plkst.14.00—16.00 Latvijas Arhitektu savienība aicina uz Latvijas arhitektūras 2007.gada labāko darbu skates Lielo balvu ieguvušā objekta tipogrāfijas Britania apskati Rīgas rajona Daugmales pagastā. Iepriekšēja pieteikšanās — līdz 15. maijam.

Projektēšanas biroja Arhis [arhitekti: Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, arhitektūras tehniķi: Uldis Jaunsubrēns, Kristaps Šulcs] projektētā darba «vēstījums nākotnes industriālajai arhitektūrai», ko gada balvas pasniegšanas ceremonijā pieminēja starptautiskās žūrijas vadītājs, Čehijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs Olegs Hamans, iekodēts esošo vērtību izpratnē, kā arī uzmanīgā attieksmē pret kontekstu un apkārtējo vidi.

Tipogrāfijas Britania ēka integrēta vizuāli izteiksmīgā kultūrainavā — Daugavas ielejā, kurai raksturīgi nolaideni pauguri un samērā liels plašums. Skaidri nolasāmā skulpturālā forma un arhitektoniskā izteiksmība industriālajai ēkai piešķir papildu vērtību un kvalitāti.

Vienotā izpratnē ar pasūtītāju arhitekts meistarīgi atrisinājis uzdevumu ar divu šķietami nesavienojamu faktoru klātbūtni — industriju (ražošanas funkciju) un ainavu, kas glabā informāciju par cilvēka un dabas attiecībām ilgā laika periodā.

Līdz 15.maijam piesaki savu dalību ekskursijā, zvanot LAS sekretariātam!

Kā atrast tipogrāfiju Britania? Divi aerofoto — ceļu kartes.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
janis l.

Kādas atsauksmes par ekskursiju???

janis l.

Kādas atsauksmes par ekskursiju???

2
0
Lūdzu, komentējietx