Dubajas scenāriji kinolekcijā

«Dubaja ir tik biedējoša, jo tā ir vieta, kur aizvien var piepildīties visi rietumu pasaules futūristiskie sapņi», saka Berlīnes rakstnieks Ingo Nīrmans, kurš, viesojoties Rīgā, 27.oktobrī plkst.19.00 kinoteātrī KSuns uzstāsies ar lekciju biroja Sarma & Norde rīkotajā ciklā Kino un arhitektūra.

Dubajas šeihs pirms dažiem gadiem izvirzīja skaidru mērķi: būt pirmajiem it visā. Dubajā būtu lielākā osta, augstākā celtne, milzīgākā lidosta, varenākais atrakciju parks u.t.t.. Ekonomiskā krīze šobrīd skārusi arī Dubajas arhitektūras sapņus, tāpēc nepieciešams jauns attīstības scenārijs. Kā būtu, ja šajā globalizācijas laikā apvienotos ne vien dažādu valstu uzņēmumi, bet arī… pilsētas? Varbūt Dubajai jāapvienojas ar Vācijas 50.gadu ekonomisko brīnumu — Diseldorfu? Bet varbūt jādraudzējas ar Ķīnu vai jākļūst par otru Ņujorku? Un kāds tam visam varētu būt sakars ar Latviju?

Lekciju par iespējamajiem neprātīgās Dubajas attīstības scenārijiem papildinās fragmenti no Frica Langa filmas Metropole (Metropolis, 1927) un citām.

Ingo Nīrmanis (Ingo Niermann) dzimis 1969.gadā Bīlefeldē, Vācijā. Dzīvo Berlīnē. Rakstnieks, žurnālists un lektors, oriģinālu sociālo ideju ģenerators un vairāku grāmatu autors. Nīrmanis kopā ar režisoriem, māksliniekiem un arhitektiem ļaujas dažādiem domas eksperimentiem, piemēram, kā apvienot Dubaju ar Diseldorfu vai kā radīt pasaulē demokrātiskāko kapsētu (Lielajā piramīdā jau šobrīd ikviens pasaules iedzīvotājs var rezervēt vietu). I.Nīrmana un K.Krahta grāmata Metāns izdota arī latviski izdevniecībā AGB, 2007.gadā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
bēbis

http://www.tvn….php?id=612355

reksis

šleseris – soprano ..nu k.kaa taa

bēbis

http://www.tvn….php?id=612355

reksis

šleseris – soprano ..nu k.kaa taa

4
0
Lūdzu, komentējietx