Dizaina konkurss Andrejsalas pilsētvidei

SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums izsludinājis starptautisku dizaina konkursu Andrejsalas ārtelpas funkcionālā dizaina objektu izveide. Paredzēts, ka konkursam noslēdzoties, labākie dizaina objekti tiks realizēti un izmantoti Andrejsalas publiskās ārtelpas labiekārtošanai.

«Konkursa mērķis ir radīt oriģinālus dizaina objektus, lai veidotu Andrejsalā pilsētvidi ar papildu vērtību un kvalitāti iedzīvotājiem, kā arī veicinātu dizaina attīstību Latvijā. Tieši dizaina, kultūras un mākslas aktivitātes būs Andrejsalas atšķirības zīmes, kas padarīs to par iecienītu tūrisma, atpūtas un dzīvesvietu,» saka Jaunrīgas attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš.

Dizaina konkursā aicināti piedalīties profesionāļi un topošie speciālisti ar radošām un spilgtām idejām. Konkurss notiek divās kategorijās:

  • vietzīmju un norāžu sistēmas ar un bez apgaismojuma
  • soliņi un atkritumu urnas

«Sagaidām, ka dizaina projektu autori savos risinājumos būs visaptveroši un domās arī par dabu, tehnoloģijām, tirgu un vietējo kultūru, tādējādi radot dizainu, kas veicina Andrejsalas identitātes veidošanos», saka V. Māziņš.

Vērtējot iesniegtos darbus, tiks ņemta vērā idejas oriģinalitāte, dizaina objektu atbilstība plānotajai Andrejsalas videi, funkcionalitāte, dizaina objektu izgatavošanas iespējas un izmantotie materiāli. Viena no prasībām būs dizaina objektu izgatavošanas un ekspluatācijas atbilstība labas prakses principiem vides aizsardzībā.

Darbus vērtēs profesionāļu žūrija: arhitekte Ieva Zībārte, dizainers Holgers Elers, arhitekts Uldis Lukševics, Rīgas Būvvaldes Pilsētvides nodaļas vadītāja Arta Goldberga, ainavu arhitekte Silvija Rubene, Dizaina informācijas centra projektu vadītāja Inese Pētersone, Helsinku Mākslas un dizaina universitātes pārstāvis un Jaunrīgas attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš.

Konkurss notiek divās kārtās: no 28. marta līdz 21. jūnijam un no 9. jūlija līdz 14. septembrim. Konkursa laureāti tiks apbalvoti Dizaina dienu ietvaros, kas šā gada oktobrī norisināsies Andrejsalā. Speciālā izstādē būs eksponēti arī konkursantu darbi.

Iecerēts, ka dizaina konkursi Andrejsalā būs ikgadēja tradīcija. Turpmākajā projekta attīstības gaitā tiks izstrādāts arī speciāls dizaina kodekss ēku būvniecībai.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx