Ceturtdien, 19.martā plkst.19.00 e-t+t rezidencē zinātnes, literatūras un mākslas iniciatīva e-text+textiles aicina apmeklēt mediju teorētiķes Veras Bīlmanes lekciju Virtualizācijas struktūra — izzinot potenciālās kultūras tehnikas. «Viens no digitālās attīstības karstajiem punktiem ir arhitektūra.»
Skatot datorprasmi kā vēl vienu kultūras tehniku līdzās lasītprasmei, rakstībai un rēķināšanai, savā lekcijā Vera Bīlmane runās par tehnikas un kultūras attiecībām, īpaši pievēršoties «potenciālajām kultūras tehnikām», kam mēs vēl neesam radījuši atbilstošas koncepcijas un uztveres sistēmu.
«Viens no digitālās attīstības karstajiem punktiem ir arhitektūra. Mēģinājumos aptvert mūsdienu arhitektūras fascinējošās īpatnības tiek izmantotas dažādas strukturālās metaforas kā tipoloģija un teksts / tekstūra. Atsaucoties uz jaunākajiem sasniegumiem datorizētajā arhitektūras dizainā (CAAD), es centīšos parādīt, ka bez filozofiskās izpratnes par virtuālo šīs metaforas nesniedz pilnīgu jauno fenomenu (tik bieži saistītu ar jēdzienu par tīklveida struktūrām) skaidrojumu. Mans ierosinājums ir ņemt talkā Žila Delēza filozofiju. Delēza domāšanas stils pievieno mūsu domāšanai jaunu dimensiju. Pēc analoģijas ar tā priekšteci matemātikā viņš attīstīja diferenciāļa filozofisko koncepciju, skatot to kā strukturālu domāšanas mehānismu. To mēs varētu kultivēt».
Vera Bīlmane (Vera Bühlmann) ir mediju pētniece un lektore Šveices Tehnoloģiju institūta (ETH) CAAD fakultātē Cīrihē. Viņa ir redaktore grāmatai Pre-specifics Some Comparatistic Investigations on Research in Design and Art (jrp ringer, 2008).
Lekcija notiks angļu valodā.
Sava dalība iepriekš jāpiesaka Andai Kļaviņai:
aklavina@yahoo.co.uk