Dedalo Minosse balva arhitektūras pasūtītājam

Arī Latvijas arhitektūras labākie pasūtītāji var pretendēt uz starptautisko Dedalo Minosse balvu 2007/2008, kuru šogad pasniegs jau septīto reizi. Līdz 8.februārim ikviens būvniecības procesā iesaistītais, taču — īpaši arhitekti aicināti pieteikt savus labākos klientus šāgada Dedalo Minosse konkursam.

Starptautiskais apbalvojums arhitektūras pasūtītājam — Dedalo Minosse [Daedalus — pirmais arhitekts, Minos — pirmais klients, grieķu val.] Latvijā tika prezentēts Baltijas Arhitektūras centra [BAC] rīkoto Jūrmalas arhitektūras dienu ietvaros pagājušā gada decembrī. Balvu piešķir profesionālo arhitektu savienība ALA—Assoarchitetti sadarbībā ar starptautisko arhitektūras, dizaina un vizuālo komunikāciju žurnālu l’Arca un Veneto reģionu Itālijā, kuras pilsētā Vičencā savukārt notiek svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Dedalo Minosse balvu pasniedz ik pēc diviem gadiem. Tā iedibināta, jo — lai izveidotu labas arhitektūras paraugu, nepietiek vien ar kvalitatīvu arhitekta projektu, vajadzīga arī pozitīva un atbalstoša klienta loma. Par Dedalo Minosse prēmijas laureātu var kļūt klients, kura veiksmīgajā sadarbībā ar arhitektu uzbūvēta augstvērtīga ēka.

Darbos tiks vērtēti:

  • projekta sociālā un ekonomiskā ilgtspējība
  • projekta pieejamība
  • dabīgā apgaismojuma izmantošana
  • pārdomāta teritorijas, resursu un enerģijas izmantošana
  • vides un ainavas klātbūtne
  • arhitektūras un vēstures mantojuma saglabāšana
  • jaunāko tehnoloģiju un materiālu izmantošana
  • ekoloģiskā un atjaunojamā arhitektūra, savienojamība ar dabu

Papildus kritēriji — tipoloģija, lielums un galvenā funkcija.

Konkursā var piedalīties pasūtītājs (klients) no privātā vai publiskā sektora, arhitekti un to biroji, būvuzņēmumi, kā arī ikviens būvniecības procesā iesaistītais. Konkursā var pieteikt darbus, kas uzbūvēti laikā no 2003.gada 1.janvāra līdz 2007.gada 31.decembrim.

Lai piedalītos konkursā, līdz šāgada 8.februārim uz Dedalo Minosse biroju pa e—pastu, faksu vai pastu jānosūta aizpildīta anketa. Dalība konkursā ir bezmaksas.

Konkursa Dedalo Minosse noteikumi [PDF] šeit.

Dedalo Minosse balvai 2005/2006 bija pieteikušies aptuveni 500 pretendenti no vairāk nekā 30 valstīm, pārstāvot visus 5 kontinentus. Iepriekšējos gados augsto apbalvojumu saņēmuši tādi pasūtītāji kā Kualalumpuras lidosta, Benneton, Vodafone, Porsche, Madrides, Palermo, Vīnes pilsētas, Anglijas, Itālijas, Spānijas, Zviedrijas valdības uc. zīmoli un institūcijas, starp kuru arhitektiem bijuši tādi zvaigžņoti vārdi kā Mario Bota, Masimiljāno Fuksas, Kišo Kurokava, Folkers Gīnke, Meinhards fon Gerkāns, Hanss Holeins uc.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx